Zlot caravaningowy
       Słowenia - Bled, Ljubljana, Postojna

       14.09-23.09.2017

IMPREZA W TRAKCIE REALIZACJI

 

 


Słowenia to kraj różnorodny, łączący Alpy z Adriatykiem. Jest uważana za jedno z najbardziej zielonych państw na świecie. Podczas zlotu wybierzemy się na wycieczki do najciekawszych miejscowości turystycznych: Ljubljany, Bledu i Postojnej. Będzie również czas na odpoczynek i kąpiel w pięknym Jeziorze Bledzkim.

 

 

ZAKWATEROWANIE

 

Camping Bled ***** Słowenia
14-19.09.2017 - 5 noclegów

Camping Bled jest wyjątkowo ładnie położony nad brzegiem jeziora u podnóża Alp Julijskich. W pobliżu znajduje się żwirowa plaża z możliwością kąpieli w jeziorze. Camping usytuowany jest 2 km od centrum miasta. Udogodnienia campingu: snack bar, restauracja, sklep ze świeżym pieczywem, plac zabaw dla dzieci, teren sportowy, wyremontowane budynki sanitarne. Dodatkowe opłaty w recepcji: podatek turystyczny ok. 0,70 EUR/osoba. Camping akceptuje zwierzęta. Lokalizacja GPS: 46°21'41"N 14°4'50"E

 

Camping Ljubljana **** Słowenia
19-23.09.2017 - 4 noclegi

4-gwiazdkowy obiekt znajduje się w północnej części miasta, około 5 km od centrum. Położony jest w zielonej okolicy nad rzeką Sawą, w której latem można łowić ryby oraz pływać kajakiem lub pontonem. Udogodnienia na campingu: restauracja, wypożyczalnia rowerów, centrum fitness. W pobliżu ośrodka jest przystanek autobusowy. Dodatkowe opłaty w recepcji: podatek turystyczny ok. 0,70 EUR/osoba, opłata rejestracyjna 1,2 EUR/osoba/pobyt, opłata za wywóz śmieci 2,50 EUR/załoga/pobyt. Camping akceptuje zwierzęta. Lokalizacja GPS: N 46° 05.952, E 014° 31.094 www.ljubljanaresort.si

 

 

PROGRAM 


Czwartek 14.09.2017
Przyjazd uczestników na camping Bled. Wieczorne spotkanie organizacyjne z komandorem.

Piątek 15.09.2017

Dzień wolny. Wycieczka rowerowa wokół Jeziora - program fakultatywny z pilotem.


Sobota 16.09.2017
Wycieczka autokarowa Bled. Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna 80 EUR/osoba. Cena zawiera: autokar, polski przewodnik, bilet wstępu do zamku, bilet wstępu do kościoła na wyspie, przeprawa łódką na wyspę.  Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.
Symbolami Bledu jest wyspa na jeziorze z barokowym kościołem oraz górujący nad miastem zamek, wzniesiony na skale, ponad 100 metrów powyżej tafli jeziora. Według zapisów historycznych jest najstarszym zamkiem w Słowenii. Obecnie w jego wnętrzach mieści się muzeum. Poza tym można tam zwiedzić zamkową drukarnię, piwnicę oraz ziołowy zagajnik. Podczas wycieczki przeprawa tradycyjną łódką “Pletna” na słynną wyspę z kościółkiem. Przejazd na wzgórze, z którego rozpościera się niesamowity widok na miasteczko oraz otaczające góry. Zwiedzanie średniowiecznego zamku. Podczas pobytu w Bledzie koniecznie trzeba skosztować lokalnego specjału - kremówek. 


Niedziela 17.09.2017
Wycieczka autokarowa Jezioro Bohinj Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna 60 EUR/osoba. Cena zawiera: autokar, polski przewodnik, bilet na statek po jeziorze. Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.
Bohinj to drugie największe jezioro w Słowenii. Od 1981 roku jest częścią Triglavskiego Parku Narodowego w Alpach Julijskich. Na jego brzegu, na kamiennym postumencie, dumnie stoi Zlatorog - legendarny symbol Alp Julijskich


Poniedziałek 18.09.2017
Dzień wolny. Wyjazd fakultatywny do Planicy.

Wtorek 19.09.2017
Przejazd na camping Ljubljana Resort (55 km, autostrada A2)

Środa 20.09.2017
Wycieczka autokarowa Ljubljana. Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem zawarta w cenie imprezy. Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.
Lublana jest niewielkim miastem, liczącym niewiele ponad 260 tysięcy mieszkańców. Cechą charakterystyczną miasta są malownicze mosty przecinające rzekę Ljubljanicę oraz park Tivoli. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Starego Miasta ze średniowiecznym zamkiem oraz barokowymi budynkami. Centralnym punktem miasta jest Wzgórze Zamkowe. Pierwsza wzmianka o tej budowli pochodzi z 1144 roku. Zamek został rozbudowany po trzęsieniu ziemi w 1511 roku. Obecnie na wzgórzu dostępne są dla turystów wieża, kaplica i kawiarnia. 


Czwartek 21.09.2017
Wycieczka autokarowa Postojna. Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna 80 EUR/osoba. Cena zawiera: autokar, polski przewodnik, bilet wstępu do jaskini Postojna i zamku Predjama. Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.
Południowo wschodnia część Słowenii słynie z licznych zjawisk krasowych. Największa z jaskiń znajduje się w miejscowości Postojna. Jest to najczęściej odwiedzana jaskinia w Europie. Dla celów turystycznych przystosowano tam 5,5 km korytarzy. Dwukilometrowy odcinek pokonuje się kolejką elektryczną, następnie kolejny fragment jaskini zwiedza się pieszo. W jaskini panuje stała temperatura na poziomie 8-10° C. Należy zaopatrzyć się w wygodne obuwie i ciepłe ubranie. Około 10 km od jaskini znajduje się druga największa atrakcja Postojnej - zamek Predjama, który został wybudowany na 123 metrowym klifie. Właściciel zamku, baron Erazm Lueger, słoweński odpowiednik Janosika, ukrywał się w swojej twierdzy przed wyrokiem sądu i karą więzienia. Obecnie pomieszczenia zamku i jego wyposażenie ukazują jak żyli i pracowali jego mieszkańcy. Najbardziej interesujące są komnaty mieszkalne, kaplica oraz lochy. Na uwagę zasługują okazy broni, obrazów olejnych oraz rzeźba Piety z 1420 roku. Z zamku prowadzi przejście do punktu widokowego znajdującego się nad samym skalnym urwiskiem, skąd można obserwować całą okolicę.

Piątek 22.09.2017
Wieczór folklorystyczny z kolacją w centrum Ljubljany. Kolacja zawarta w cenie imprezy. Napoje dodatkowo płatne. Przejazd z campingu do restauracji taksówką.

Sobota 23.09.2017
Dzień wolny. Zakończenie zlotu

 

 

CENNIK* Zgłoszenia
do 14.08.17
Załoga 2 osobowa   2430 PLN 2 osoby
Załoga 1 osobowa   1395 PLN 1 osoba
Dodatkowa osoba od 13 lat   945 PLN 1 osoba
Dodatkowe osoba do 12 lat   1810 PLN 1 osoba
16.09.17 Wycieczka Bled     360 PLN 1 osoba
17.09.17 Wycieczka Jezioro Bohinj     270 PLN 1 osoba
21.09.17 Wycieczka Postojna     360 PLN 1 osoba
 


*Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych cena zawiera składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN/osoba.
 

 CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingach we własnym kamperze, przyczepie campingowej
 • podłączenie do prądu
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna (KL 10.000 EUR, KR 6.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 1.000 PLN)
 • opieka komandora zlotu
 • 20.09.17 wycieczka autokarowa Ljubljana
 • 22.09.17 wieczór folklorystyczny z kolacją w centrum Ljubljany (napoje dodatkowo płatne)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN/osoba
   

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • obiady podczas wycieczek płatne u komandora  
 • podatek turystyczny płatny w recepcji campingów około 0,70 EUR/osoba (Ljubljana, Bled, Postojna), opłata rejestracyjna 1,2 EUR/osoba/pobyt (Ljubljana), opłata za wywóz śmieci 2,50 EUR/załoga/pobyt (Ljubljana)


DODATKOWE OPCJONALNE OPŁATY W BIURZE PZM

 • 16.09.17 Wycieczka autokarowa Bled, dodatkowo płatna 80 EUR/osoba. Cena zawiera: autokar, polski przewodnik, bilet wstępu do zamku, bilet wstępu do kościoła na wyspie, przeprawa łódką na wyspę. Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.
 • 17.09.17 Wycieczka autokarowa Jezioro Bohinj, dodatkowo płatna 60 EUR/osoba. Cena zawiera: autokar, polski przewodnik, bilet na statek po jeziorze. Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.
 • 21.09.17 Wycieczka autokarowa Postojna, dodatkowo płatna 80 EUR/osoba. Cena zawiera: autokar, polski przewodnik, bilet wstępu do jaskini i zamku Predjama. Obiad dodatkowo płatny u komandora 20 EUR/osoba.

 

DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 

 1. Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. Koszt ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy. Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić: 
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże

   
 3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. ​Koszt ubezpieczenia wynosi 8% ceny imprezy. Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże


UWAGI

 • Organizatorem zlotu jest biuro PZM-Travel.
 • Minimalna liczba uczestników imprezy to 20 osób.

 

IMPREZA W TRAKCIE REALIZACJI

 

 

Rezerwuj