Zielony Certyfikat i Szczepienia podróżne

 

Zielony Certyfikat - tzw Europejski Paszport covidowy - od teraz "unijny certyfikat COVID-19" ( EU COVID-19 certificate)

z ostatniej chwili ( 29-04-2021)

https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20210422IPR02606/eu-covid-19-certificate-must-facilitate-free-movement-without-discrimination

Parlament Europejski daje zielone światło Zielonemu Certyfikatowi, czyli tzw. unijnemu paszportowi szczepień. Prace nad dokumentem mają zostać zakończone do 25 czerwca br., by ułatwić Europejczykom podróże i pomóc branży turystycznej w UE. Parlament Europejski w głosowaniu poparł wydawanie certyfikatów szczepionkowych w UE. Europosłowie chcą, aby zaświadczenia potwierdzające prawo do swobodnego przemieszczania się w Europie podczas pandemii obowiązywały nie dłużej niż 12 miesięcy.
Europosłowie chcą też zmiany nazwy na "unijny certyfikat COVID-19" ( EU COVID-19 certificate) zamiast proponowanego przez Komisję Europejską "cyfrowego zielonego certyfikatu".

Dokument, który może być w formie cyfrowej lub papierowej, będzie potwierdzał, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi lub niedawno uzyskała negatywny wynik testu albo wyleczyła się z infekcji. Ma on ułatwić poruszanie się po UE:

  • Universal, accessible, timely and free-of-charge testing needed across the EU 
  • EU COVID-19 certificates are not travel documents 
  • Member states should not impose quarantines/tests on certificate holders

 

Od kilku miesięcy coraz więcej mówi się o tzw. paszportach szczepionkowych nazywanych również paszportami covidowymi. Nad takim rozwiązaniem pracuje Unia Europejska, która przygotowuje
Cyfrowy Zielony Certyfikat (Digital Green Certificate). Dokument, w którym będą znajdować się informacje o : szczepieniu jego posiadacza, negatywnym wyniku testu lub o posiadaniu statusu ozdrowieńca. Ceryfikat ma ułatwić podróżowanie, na razie na terenie Wspólnoty Europejskiej.
Polska jest jednym z krajów, który współpracuje z UE, aby wprowadzić go do 25 czerwca. 

 

 

Wakacje w egzotycznych krajach to cudowne wrażenia i spotkania z innymi kulturami.
W tropikach turysta niestety jest także narażony na choroby tropikalne i różnego rodzaju drobnoustroje, związane z niskim poziomem warunków sanitarnych. 

 

Na naszej stronie znajdziesz informacje:

jak skutecznie zapobiegać problemom zdrowotnym w podróży,

najistotniejsze informacje na temat szczepień,

lista krajów do których z polskim paszportem możesz wjechać bez wizy oraz,

przydatne rady dotyczące podróży egzotycznych z dziećmi 

 

Serdecznie zapraszamy do naszego biura lub nie wychodząc z domu do zakupu online polisy turystycznej na czas podróży zagranicznej
Oferujemy Państwu szeroki wybór ubezpieczeń. Stosownie do potrzeb naszych Klientów dobieramy odpowiednie ubezpieczenie, służąc pomocą i doświadczeniem.