Winiety w Bułgarii

 

BUŁGARIA ŁAGODZI RESTRYKCJE A RUMUNIA ZWALNIA POLAKÓW Z TESTOW

RUMUNIA uznała Polskę za obszar bezpieczny epidemiologicznie. Oznacza to, że Polacy mogą przekraczać rumuńska granicę bez konieczności przeprowadzania testów na COVID-19 ani kwarantanny. Decyzja obejmuje wszystkich, bez względu na to, czy są czy nie zaszczepieni.

“Polska nie jest uznawana przez władze Rumunii za kraj niebezpieczny epidemicznie i jest umieszona na tzw. zielonej liście. Tym samym nie ma ograniczeń epidemicznych dla osób przybywających z Polski do Rumunii" - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
 

BUŁGARIA

W dniu 18 maja 2021 roku Minister Zdrowia Bułgarii wydał rozporządzenie 75-01-17/18.05.2021 г, zgodnie z którym dzieci w wieku do ukończenia 5 roku życia, przy wjeździe do Bułgarii nie muszą posiadać negatywnego wyniku PCR lub testu antygenowego. 

Przy wjeździe należy przedstawić jeden z dokumentów:

1.Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki.

2.W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-10. Dokument musi zawierać:

imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki  medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (POSITIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.

3.Obywatele UE (a także długa lista krajów spoza UE) mogą wjechać także na podstawie dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu.Dokument musi zawierać: 

imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim oraz wynik negatywny (NEGATIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.

BUŁGARIA - KRAJ CHĘTNIE WYBIERANY PRZEZ POLAKÓW

Polacy od lat chętnie spędzają wakacje w Bułgarii. To niewielki kraj, który oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu w wakacje i nie tylko. Są tu malownicze wzgórza, po których można wędrować lub jeździć na nartach, długie, piaszczyste plaże, na których można leżeć i odpoczywać nawet całe wakacje, a także ciekawe miasta, które mają warte poznania zabytki. Polacy chętnie wypoczywają w Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu.

CENY WINIET DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH:

  • Weekendowa - 38,50 PLN
  • 7 dni  - 56 PLN
  • Miesięczna  - 100,50 PLN
  • 3 Miesiące - 172,50 PLN
  • Roczna -  301,50 PLN

Winiety elektroniczne na Bułgarię , Rumunię , Węgry, Słowację są możliwe do zakupienia w naszym biurze bądź WYSYŁKOWO EMAIL  przez PZM Sklep

PAMIETAJ ŻE WINIETA BĘDZIE DOPIERO WYSTAWIONA GDY OPERATOR  PZM SKLEP -PO ODNOTOWANIU ZAPŁATY NA RACHUNKU - WPISZE DANE POJAZDU  DO SYSTEMU BUŁGARSKIEGO .
NIE PRACUJEMY W WEEKENDY!

BULGARIA od roku 2020 -WPROWADZIŁA NOWE  ZASADY ZAKUPU WINIETY - WINIETĘ MOŻNA ZAMóWIĆ NIE WCZEŚNIEJ NIŻ 30 DNI PRZED WYJAZDEM !

KLIK PO ZAKUP WINIETY