Winiety - dystrybucja PZM 2020

Uprzejmie informujemy, iż posiadamy w sprzedaży wszystkie  WINIETY EDYCJI 2020:
Zapraszamy do zakupu w naszych punktach PZM lub przez internet PZM SKLEP

 • Austria (10 dniowe, 2 miesięczne, roczne)
 • Słowenia (7 dniowe, miesięczne, roczne)
 • Czechy* (10 dniowe, miesięczne, roczne)
 • Słowacja (10 dniowe, miesięczne, roczne)
 • Szwajcaria (roczne)
 • Węgry
 • Rumunia
 • Bułgaria

KOMUNIKAT  z dnia 16.10.2020

Nie ma ograniczeń w Europie związanych z przejezdnością drogową we wszystkich krajach.  Z uwagi na nieprzewidywalną z dnia na dzień sytuację epidemiczną ( przede wszystkim wprowadzane kwarantanny ) w wielu krajach prosimy o kupowanie winiet bez znacznego wyprzedzenia. Winiety jako produkt dedykowany - nie podlega wymianie ani zwrotowi! Prosimy o przemyślany zakup w biurach i przez sklep wysyłkowy.

KOMUNIKAT  z dnia 15.06.2020

Można kupować winiety z wyprzedzeniem. Pamiętaj że winieta to produkt dedykowany zakupującemu i nie podlega wymianie ani zwrotowi.

KOMUNIKAT  z dnia 10.06.2020

Rząd ogłosił, że 13 czerwca otwarte zostaną granice Polski, które zamknięte zostały 15 marca w związku z epidemią koronawirusa (zakaz nie dotyczył przepływu towarów). Na razie tylko dla obywateli państw Unii Europejskiej.
Polska poinformowała Komisję Europejską, że od soboty, 13 czerwca, znosi kontrole i ograniczenia w przekraczaniu granic wewnętrznych UE - podał w środę rzecznik KE Adalbert Jahnz.

Turystyka zagraniczna wraca do normalności i braku ograniczeń. KUP winiete przed wyjazdem , lepiej nie zatrzymywac się na granicach .

KOMUNIKAT  z dnia 15.05.2020

Zakup winiet w punkach sprzedaży PZM, na stacjach Shell oraz przez sklep wysyłkowy PZMSklep jest cały czas możliwy. Firmy dostawcze oraz Poczta Polska pracuja już normalnie. Obecnie kupującymi winiety są przede wszystkim firmy transportowe i wyjażdżający słuzbowo za specjalnymi zezwoleniami służb granicznych poszczególnych Państw. Na ten moment granice dla normalnego ruchu są zamknięte, ale wedłyg wszelkich przewidywań wiekszość granic w EU Schengen między poszczegolnymi krajami bedą otwarte po 15 czerwca ( zasady okreslają osobno każdy kraj i ktore granice ).

KOMUNIKAT  z dnia 16.03.2020
Zakup winiet w obecnej nieprzewidywalnej sytuacji epidemicznej w Europie- nawet na termin z dużym wyprzedzeniem - jest niezasadny. Prosimy o nieskładanie zamówień w sklepie wysyłkowym gdyż mamy problem z zamówieniem u dostawców oraz z wykonywaną dostawą ( Poczta Polska SA wstrzymuje / ogranicza przyjmowanie listów poleconych a firmy speedycyjne przesylek kurierskich ). Nie jesteśmy w stanie wypełnić warunki zakupu !

Komunikat jest ważny - do odwołania !

KOMUNIKAT  z dnia 25.02.2020

Uwaga: Uprzejmie informujemy,  że winieta to bilet -prawo do płatnego przejazdu po wyznaczonych drogach i autostradach w kraju, w którym taka opłata w tej formie została wprowadzona. Opłata ta wystawiana jest w naszej organizacji na zasadach agencyjnej przedsprzedaży, na określony termin i pojazd. W rozumieniu przepisów konsumenckich taka usługa jest usługą dedykowana dla konkretnego użytkownika, tym samym nie podlega zwrotowi.

Niestety sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest niezależna i na dzień dzisiejszy nieprzewidywalna, co do zainstniałych ograniczeń w przejeździe i ich skutków. Dlatego prosimy Państwa o przemyślane zakupy.

Zarząd PZM Travel Sp.z o.o.

KOMUNIKAT  z dnia 05.01.2020

Uprzejmie informujemy, iż posiadamy w sprzedaży  WINIETY EDYCJI 2020:
Zapraszamy do zakupu w naszym biurze, do licencjonowaych punktów PZM lub przez PZM SKLEP

 • Austria (10 dniowe, 2 miesięczne, roczne)
 • Słowenia (7 dniowe, miesięczne, roczne)
 • Czechy* (10 dniowe, miesięczne, roczne)
 • Słowacja (10 dniowe, miesięczne, roczne)
 • Szwajcaria (roczne)
 • Węgry
 • Rumunia
 • Bułgaria

* W Czechach od 1 grudnia 2019 zmienił sie operator elektronicznego systemu pobotu opłat dla samochodów transportowych powyzej. 3,5 t oraz dla autokarów.
W roku 2020 nie ma się innego systemu dla pojazdów osobowych jak winiety-naklejki !