Zlot wypoczynkowo-wycieczkowy
Ciechocinek
22-25.08.2016

 

Zlot wypoczynkowo-wycieczkowy na nowoczesnym campingu miejskim w Ciechocinku, który znajduje się w centrum uzdrowiska. W programie m.in. wycieczka po mieście z wizytą w tężniach, zabawa taneczna w świelicy, udział w imprezach uzdrowiska.

​Zapraszamy do zwiedzania Ciechocinka, największego i najsłynniejszego polskiego uzdrowiska nizinnego, jednego z największych ośrodków wczasowych, ale i turystycznych. Tutaj znajdują się osobliwe tężnie solankowe z 1828 roku, piękne dywany kwiatowe, urokliwe parki, skwery, fontanny ze znanym "Grzybkiem" oraz "Jasiem i Małgosią", łazienki, pijalnie wód i in. W trakcie wycieczki z przewodnikiem zobaczymy też Dworek Prezydentów RP, teatr letni, ciechocińską cerkiew i Warzelnię Soli.


Ciechocinek  jest 10-tysięcznym miastem położonym w centralnej Polsce na Kujawach. Leży w Kotlinie Toruńskiej, na lewym brzegu Wisły, pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. Miasto ma charakter uzdrowiskowy, znajdują się w nim liczne sanatoria, szpitale uzdrowiskowe, ośrodki wypoczynkowe.  Ciechocinek charakteryzuje bardzo korzystny dla funkcji leczniczo-wypoczynkowej klimat. Jego istotne elementy to wysoka średnia temperatura roczna, stosunkowo duża liczba słonecznych dni, niewielkie opady, niezbyt silne wiaty, wreszcie mała wilgotność powietrza. W mieście odbywa się bardzo wiele imprez kulturalno-rozrywkowych, festiwali, koncertów i imprez sportowo-rekreacyjnych. Mnóstwo terenów zielonych, parki, tężnie solankowe i mikroklimat sprawiają, że spędzenie tam wolnego czasu będzie wielką przyjemnością. Ciechocinek jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych uzdrowisk polskich, o unikatowych właściwościach leczniczych, walorach przyrodniczych i turystycznych, bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego. Wśród obiektów uzdrowiskowych prym wiedzie zespół trzech tężni solankowych. Tężnie te - urządzenia do odparowania solanki - są największym tego rodzaju obiektem w Europie. Ich konstrukcja to dębowe rusztowania wypełnione chrustem cierniowym, po którym spływa solanka. Warty odwiedzenia jest również Park Zdrojowy z 1875 roku z muszlą koncertową, pijalnią wód mineralnych oraz licznymi fontannami.
 

Camping ***
Camping jest zlokalizowany w cichej i spokojnej części miasta, w centrum Ciechocinka. W pobliżu (200-300 m) znajdują się tężnie solankowe, Park Zdrojowy i Park Tężniowy, główny deptak spacerowy, liczne lokale gastronomiczne, sklepy z pamiątkami i spożywczo-przemysłowe oraz inne atrakcje turystyczne. Obiekt składa się z wyznaczonych miejsc postojowych dla przyczep kempingowych i kamperów, wraz z podłączeniem do prądu i wody. Na terenie campingu znajdują się natryski, umywalki, toalety, zaplecze kuchenne, świetlica, 
darmowy internet wifi, plac zabaw dla dzieci. Jest możliwość przyjazdu ze swoimi zwierzętami. Cały obiekt jest monitorowany i strzeżony. Lokalizacja GPS 52.880170, 18.782448‎, +52° 52' 48.61", +18° 46' 56.81"
Zakwaterowania od godz.14.00. Wykwaterowanie do godz. 12.00 

 

PROGRAM
22.08.16 (poniedziałek)
 • Przyjazd uczestników. Spotkanie organizacyjne z komandorem
23.08.16 (wtorek)
 • Wycieczka piesza z przewodnikiem po Ciechocinku. W programie: zespół Tężni Solankowych, Park Zdrojowy, Pijalnia Wód, Warzelnia Soli, Dworek Prezydentów RP
 • Wieczorem zabawa taneczna w świelicy
24.08.16 (środa)
 • Czas wolny na zabiegli lecznicze
 • Wieczorem spotkanie w świetlicy, ognisko
25.08.16 (czwartek)
 • Zakończenie zlotu. Wykwaterowanie do godz. 12.00
 • Przejazd na zlot do Torunia
 
Zapraszamy na kolejny zlot w Toruniu (25-28.08.16)

CENNIK                                                                                                   
Załoga 2 osoby,
kamper lub samochód z przyczepą, podłączenie do prądu
250 PLN/załoga za 2 os.
Załoga 1 osoba,
kamper lub samochód z przyczepą, podłączenie do prądu
200 PLN/załoga za 1 os.
Dodatkowa osoba powyżej 5 lat  50 PLN/osoba
Dodatkowa osoba do 5 lat (tylko ubezpieczenie)    5 PLN/osoba
Wycieczka piesza z przewodnikiem po Ciechocinku    30 PLN/osoba


CENA OBEJMUJE:
 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze lub przyczepie
 • podłączenie do prądu
 • korzystanie z ciepłej wody, natrysków
 • bezprzewodowy internet na  terenie całego campingu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • ubezpieczenie podstawowe NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU
 • opłata uzdrowiskowa, płatna w recepcji tylko gotówką, 3,70 zł/osoba/dzień  
 • pobyt zwierząt na campingu 5 zł/doba


DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM

 • wycieczka piesza z przewodnikiem po Ciechocinku z wizytą w tężniach, 30 zł/osoba


UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje wypłatę świadczeń z tytułu nieszczęśliwego wypadku i związanego z tym uszczerbku na zdrowiu lub z tytułu śmierci, powstałych na terenie Polski. Wysokość odszkodowania ustala się po całkowicie zakończonym procesie leczenia i rehabilitacji na podstawie przedstawionej SIGNAL IDUNA dokumentacji medycznej. Stopień trwałego uszczerbku na zdrowiu i wysokość świadczenia określana jest przez lekarza wyznaczonego przez SIGNAL IDUNA. 

Impreza zakończona

Rezerwuj
 

Galeria