84 Międzynarodowy Zlot FICC
Ponte de Lima, Portugalia
29.07-07.08.2016

 

Gospodarzem 84 Międzynarodowego FICC Rally w 2016 roku będzie portugalskie miasto Ponte de Lima. Organizatorem imprezy jest portugalski klub caravaningowy Federação de Campismo e Montanhismo de Portugal (FCMP).
Zlot odbędzie się na terenie ExpoLima, pięć minut pieszo od centrum miasteczka Ponte de Lima.
Lokalizacja GPS: 41.7741222, -8.57768297

Ponte de Lima jest położona w dystrykcie Viana do Castelo nad rzeką Limą. Liczy 2 800 mieszkańców i jest siedzibą gminy o tej samej nazwie. Jest to jedna z najstarszych portugalskich miejscowości, założona przez Rzymian, jako osada przy drodze łączącej Bragę na południu z Compostelą i Lugo na północy. Swoją nazwę zawdzięcza słynnemu mostowi, który zawsze był ważny dla całego regionu, ponieważ zapewniał bezpieczną przeprawę przez rzekę Limę. Przez wieki tysiące pielgrzymów udających się do Santiago de Compostela, przekraczało most w Ponte de Lima. Miasteczko słynie także ze swojego poniedziałkowego targu, który jest uznawany za jeden z największych w całym kraju. Atrakcją turystyczną gminy są wiejskie okolice Ponte de Lima, w których znajduje się wiele wspaniałych dworów reprezentujących portugalski barok. Region słynie również z winnic i produkcji wina.

 

  

 

Portugalia (República Portuguesa) – państwo europejskie położone na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo w skład Portugalii wchodzą dwa archipelagi wysp położonych na Oceanie Atlantyckim – Azory i Madera. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO. Na północy przeważa teren górzysty i wyżynny. Przebiegają tam pasma gór Serra do Larouco (1525 m n.p.m.), Serra do Marão (1415 m n.p.m.) i Serra da Estrela (1993 m n.p.m.). Na południu dominuje krajobraz nizinno-wyżynny. Bliżej morza rozciągają się wyżyny Alentejo i Algarve. Wybrzeże w południowej części klifowe, na pozostałym terenie pokryte wydmami i lagunami. Portugalia położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, oceanicznego.

Stolica: Lizbona
Waluta: Euro
Liczba ludności: 10,460 000 (2013)
Język urzędowy: portugalski
Religia dominująca: katolicyzm
Powierzchnia: 92 212 km²

 

  

 

PROGRAM ZLOTU

 • Piątek, 29.07.16 Rozpoczęcie zlotu. Zakwaterowanie od godz. 12:00
 • Sobota, 30.07.16 Oficjalna ceremonia otwarcia zlotu
 • Wtorek, 02.08.16 Wieczór międzynarodowy z ogniskiem
 • Środa, 03.08.16 Walne Zgromadzenie FICC Rally
 • Sobota, 06.08.16 Ceremonia zamknięcia zlotu
 • Niedziela, 07.08.16 Wyjazdy uczestników do godz. 12:00
   

    

 

CENNIK ZLOTU

wpłaty do 05.05.16 wpłaty od 06.05.16
osoba dorosła od 18 lat  130 EUR /osoba 160 EUR /osoba
obowiązkowa opłata za prąd od załogi  35 EUR/załoga  35 EUR/załoga
dziecko 12-17 lat  65 EUR /osoba 80 EUR /osoba
dziecko do 11 lat  bez opłaty  bez opłaty
ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże
zakres podstawowy (opcjonalne) 
 10 EUR/osoba 10 EUR/osoba

  
CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze lub przyczepie campingowej, podłączenie do prądu
 • opłatę wpisową za zlot "camping pass"
 • opieka i pomoc komandora PZM


DODATKOWE OPŁATY

 • wycieczki organizowane przez organizatora FICC i klub portugalski realizowane w języku angielskim lub niemieckim, płatne na miejscu
 • podatek turystyczny płatny gotówką na miejscu
 • ubezpieczenie, płatne w biurze PZM


UWAGI 

 • Udział w zlocie tylko z ważną Międzynarodową Kartą Campingową CCI. Cena karty 45 zł + 9 zł koszt wysyłki (list polecony, priorytet). Kartę można wykupić przez nasz sklep internetowy. Po złożeniu zamówienia prosimy o przysłanie e-mailem na adres sklep@pzmtravel.com.pl wypełniongo druku umowy CCI - wniosek CCI (plik w formacie pdf).
 • Organizatorem zlotu jest FICC i portugalski klub caravaningowy. W przypadku rezygnacji z imprezy obowiązują warunki anulacji ustalone przez organizatora, a nie biuro PZM-Travel.


UBEZPIECZENIE*

Cena imprezy nie zawiera ubezpieczenia. Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 
 

         UBEZPIECZENIA KL i NNW

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL i NNW zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej). 
  Cena 1 EUR/osoba/dzień.
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, zakres podstawowy w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które obejmuje: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże. Ubezpieczenie nie obejmuje zachorowań spowodowanych chorobami przewlekłymi i nowotworowymi. Uczestnicy posiadający choroby przewlekłe mogą kupić ubezpieczenie KL rozszerzone o ww. dodatkowe ryzyka. 

   
 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL i NNW zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. 
  Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

        
          UBEZPIECZENIA KOSZTY REZYGNACJI Z IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej)
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy turystycznej*

   
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. 
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy turystycznej.*

  *Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 05.05.2016

Rezerwuj
 

Galeria