Zlot wycieczkowy
Saksońska Kraina Zamków

Camping Bad Sonnenland ****
Moritzburg Niemcy

26.05-30.05.2016


Informujemy, że mamy już komplet osób.Przed zlotem w Saksonii zapraszamy na zlot w Szprewaldzie (22-26.05.16)

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Holiday Resort Bad Sonnenland Moritzburg. Camping znajduje się w miejscowości Moritzburg, około 18 km na północ od Drezna. Położony jest nad jeziorem, pośród łąk i lasów. Jest idealną bazą wypadową na wycieczki do zamku Moritzburg, Drezna, Miśni. Na terenie campingu znajdują się sanitariaty, pralnia, suszarnia, kuchnia do samodzielnego gotowania. Opis campingu

 SAKSOŃSKA KRAINA ZAMKÓW

Saksonia obfituje w historyczne pomniki architektoniczne, takie jak: średniowieczne klasztory i zamki, wspaniałe, renesansowe pałace, zapierające dech w piersiach barokowe budowle, rozległe tereny parkowe i romantyczne ogrody. Wśród nich znajdują się słynne budowle, jak na przykład: drezdeński Zwinger, czy barokowy zamek Moritzburg, zachwycający zamek Albrechtsburg w Miśni, znany też jako „kolebka Saksonii”. 


Twierdza Königstein
Twierdza Königstein jest jedną z największych atrakcji turystycznych Saksonii. Znajduje się zaledwie 30 km od Drezna. Stanowi przykład sztuki budowlanej sprzed ponad 400 lat. Wznoszący się 247 m nad Łabą obiekt, złożony z ponad 50 budowli i rozległych terenów zielonych. Oprócz najgłębszej studni w Saksonii (152,5 m), pierwszego saksońskiego kościoła garnizonowego (1676) i najstarszych zachowanych koszarów w Niemczech (1589) istnieje tu od 2011 jeszcze jedna atrakcja: „wielka beczka wina”. Jest nią artystyczna instalacja wykonana z 12 227 butelek Bordeaux, która uzmysławia gigantyczne rozmiary legendarnej beczki na wino Augusta Mocnego (238 600 l). Górska twierdza uchodziła za niezdobytą i dlatego była też siejącym największy postrach wśród skazanych więzieniem państwowym w Saksonii. Spacer wzdłuż mierzących 2,2 km długości murów twierdzy dostarcza fascynujących widoków. Było to jedno z ulubionych miejsc Augusta Mocnego, gdzie chętnie przyjeżdżał z całym dworem. Uważano, że twierdza jest nie do zdobycia, z tego powodu, w czasie działań wojennych, saksońscy władcy ukrywali tam złoto i dzieła sztuki.

 

Pałac Zwinger w Dreźnie
Na całym świecie Drezno jest zane jako miasto baroku, kultury i muzyki. Zwinger - zespół architektoniczny znajdujący się w centrum Drezna jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Określenie "Zwinger" pochodzi od pierwotnego położenia budynku, pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi murami obronnymi, gdzie trzymano drapieżniki. Budowę tego kompleksu zlecił w 1709 roku król polski August Mocny. Pałac Zwinger służył saksońskim władcom jedynie do celów reprezentacyjnych. Odbywały się tam przyjęcia i bale. W jego wnętrzach znajdują się zbiory sztuki, biblioteka, galeria malarstwa, zbrojownia, kolekcja porcelany, muzeum zoologiczne oraz salon matematyczno-fizyczny. W ramach zwiedzania kompleksu dostępne są: Galeria Obrazów Starych Mistrzów (głównie włoskie malarstwo renesansowe, malarstwo staroniemieckie i staroniderlandzkie oraz dzieła hiszpańskich i francuskich artystów XVII wieku), zbiory porcelany, które uznawane są za najbardziej wartościowe i największe na świecie oraz Salon Matematyczno-Fizyczny, w którym można podziwiać zbiory historycznych zegarów i przyrządów naukowych.
 

Pałac w Moritzburgu
Okazały barokowy pałac znajduje się na sztucznie usypanej wyspie na jeziorze Waldesee (Jezioro Leśne). Wybudowano go w latach 1542-1546, jako rezydencję myśliwską dla księcia Maurycego Wettyna. Powstał wówczas malowniczy renesansowy zamek wodny. Swój obecny barokowy wygląd rezydencja uzyskała podczas przebudowy, jaka została przeprowadzona w latach 1723-1736. Jej inicjatorem był wywodzący się z dynastii saskiej Wettynów, król Polski - August II Mocny (1670-1733). Wybudowano wówczas okazały barokowy pałac z charakterystycznymi masywnymi czterema okrągłymi, narożnymi wieżami i bogato zdobionymi salami. Obiekt otoczony jest malowniczym parkiem krajobrazowym. Obecnie w pełni odrestaurowanym pałacu mieści się muzeum. Ekspozycja, jak i większość elementów zdobiących posiadłość poświęcona jest głównie dworskiej sztuce polowania. Można tam obejrzeć uważane za największe na świecie poroże należące do jelenia szlachetnego. W bezpośrednim sąsiedztwie posiadłości znajduje się XVIII wieczny pałacyk bażanci (zwany także Bażanciarnią) w którym urządzona została należąca do Drezdeńskiego Muzeum Zoologicznego ekspozycja ptaków.
 
 
Zamek Albrechtsburg w Miśni
Zamek Albrechtsburg w Miśni (Meissen) jest uważany za najstarszy zamek w Niemczech, choć nie w obecnym kształcie. W 929 roku
król Henryk I założył pierwszy militarny gród na skale ponad Łabą. Od tego czasu Miśnia stała się centrum Marchii o tej samej nazwie, graniczącej od wschodu z terenami słowiańskimi. Margrabia zarządzał całą Marchią Miśnieńską. Jego siedzibą była budowla poprzedzająca zamek Albrechtsburg i to właśnie ona przeszła do historii jako "kolebka Saksonii". Z czasem zamek stracił swój obronny charakter. Dziś tworzy niezwykły kompleks wzgórza katedralnego nad Łabą wraz z katedrą św. Jana i Donata. Współczesny budynek zamkowy powstał w latach 1471 – 1524 na zlecenie braci Ernsta i Albrechta Wettinów, którzy wspólnie rządzili księstwem Saksonii. Rezydencja jako symbol potęgi i bogactwa, miała być nie tylko reprezentacyjnym centrum władzy, ale również miała posiadać wystarczająco dużo miejsca dla dwóch dworów. Zlecenie na budowę otrzymał mistrz Arnold von Westfalen, który stworzył zamek wyznaczający nowe europejskie normy pod względem struktury wnętrza, statyki i wykonania sklepień, okien oraz klatek schodowych.
 
 

Fabryka porcelany w Miśni
Miśnia słynie z porcelany, której znakiem firmowym są skrzyżowane błękitne miecze. Obowiązkowym punktem zwiedzania Miśnii jest Państwowa Manufaktura Porcelany. Od XIII wieku porcelana była sprowadzana z Chin za ogromne pieniądze. Dopiero na początku XVIII wieku naukowcy działający na polecenie króla saskiego, który był wielkim miłośnikiem i kolekcjonerem porcelany, odkryli tajemnicę jej produkcji. Wkrótce potem na zamku Albrechtsburg została wybudowana miśnieńska manufaktura porcelany. Fabryka pozostawała w tym miejscu przez ponad 150 lat, do czasu, gdy nowy zakład produkcyjny przeniesiono do Miśni-Trebischtal.

 

 

Pirna
Pirna to piękne miasto z zabytkową starówką i odrestaurowanym zamkiem Sonnenstein. Murowana zabudowa historycznego centrum miasta sięga swymi początkami XIV wieku, chociaż obecne fasady wielu budynków pochodzą z czasów renesansu i baroku. Panorama miasta z charakterystycznymi wieżami kościelnymi na tle winnic wznoszących się wzdłuż doliny Łaby urzekły słynnego malarza włoskiego Bernardo Bellotto, zwanego Canaletto, który nie bez powodu namalował w XVIII wieku więcej pejzaży Pirny, niż Drezna. W Pirnie urodził się kaznodzieja i inkwizytor – Johann Tetzel, znany ze sprzedaży odpustów za grzechy. Marcin Luter uznał jego działalność za złą i niedopuszczalną, co zapisał w swoich tezach. Proceder handlu odpustami stał się jedną z istotnych przyczyn reformacji.
 


 


PROGRAM

26.05.2016 (czwartek)
W godz. 15:00-19:00 przyjazd na camping Holiday Resort Bad Sonnenland Moritzburg. Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem.

27.05.2016 (piątek)
Czas wolny. Indywidualne zwiedzanie pałacu w Moritzburgu.

28.05.2016 (sobota) Wycieczka zawarta w cenie imprezy.
8:30-20:00 Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem: Drezno, pałac Zwinger, twierdza Königstein, Pirna. 
Godz. 8:30 wyjazd z campingu. Godz. 09:00-11:00 piesze zwiedzanie starówki Drezna z przewodnikiem. Godz 11:00-13:00 indywidualne zwiedzanie muzeum Zwinger. Bilet
obejmuje zwiedzanie Państwowego Muzeum Sztuki Pięknej Drezna: Galeria Starych Mistrzów - zwiedzanie z audigaidem w języku polskim, Drezdeński Zbiór Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny. W godz 13:00-14:00 przerwa na obiad. Obiad nie jest wliczony w cenę imprezy. O godz. 15:00 ponowne spotkanie z przewodnikiem. Przejazd autokarem do twierdzy Königstein i Pirny. Powrót na camping około godz. 20:00


29.05.2016 (niedziela) Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna
9:00-18:00 Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem: zwiedzanie Miśni, Zamku Albrechtsburg i Manufaktury Porcelany. 

30.05.2016 (poniedziałek)

Do godziny 11:00 wykwaterowanie z campingu w Moritzburg. 


CENNIK

Cena za załogę 2-osobową  330 EUR/ za 2 osoby
Cena za załogę 1-osobową  200 EUR/ za 1 osobę
Dodatkowa osoba powyżej 14 lat 140 EUR/ za 1 osobę
Dodatkowa osoba do 14 lat 120 EUR/ za 1 osobę
29.05.2016 wycieczka autokarowa Miśnia, Manufaktury Porcelany    70 EUR/ za 1 osobę

 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie campingowej
 • podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże (bez chorób przewlekłych i nowotworowych)
 • 28.05.16 wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem Drezno, pałac Zwinger, twierdza Königstein, Pirna.


DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • 28.05.16 obiad podczas wycieczki 
 • 29.05.16 obiad podczas wycieczki 
 • 2,50 EUR/dzień opłata za psa
 • 2 EUR/ dzień/korzystanie z internetu

 

DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM (opcjonalnie)

 • 29.05.16 wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem Miśnia, Manufaktura Porcelany
   

UWAGI

 • zakwaterowanie na campingu w godz. 15:00-18:00
 • wykwaterowanie do 11:00

 

UBEZPIECZENIA 


UBEZPIECZENE ZAWARTE W CENIE IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej). 
  Cena imprezy turystycznej organizowanej przez biuro PZM-Travel zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, zakres podstawowy w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które obejmuje: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże. Ubezpieczenie nie obejmuje zachorowań spowodowanych chorobami przewlekłymi i nowotworowymi. Uczestnicy posiadający choroby przewlekłe mogą kupić ubezpieczenie KL rozszerzone o ww. dodatkowe ryzyka. 


UBEZPIECZENIA OPCJONALNE, DODATKOWO PŁATNE
 

         KOSZTY LECZENIA

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. Dopłata do ceny ubezpieczenia KL podstawowego 2,0 EUR/osoba/dzień. Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

​          
          KOSZTY REZYGNACJI Z IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej)
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy turystycznej*

   
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. 
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy turystycznej.*

  *Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Impreza zakończona
Rezerwuj
 

Galeria