Zlot wycieczkowy
Szprewald - niemiecka Wenecja


Camping Am See ****
Lubbenau Niemcy

22.05-26.05.2016

Informujemy, że mamy już komplet osób.ZAKWATEROWANIE

Camping Am See zlokalizowany jest nad jeziorem Hindenberga w Lübbenau. Jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej, wędkowania i pływania. Koło campingu zaczyna się szprewaldzki szlak rowerowy. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego: rowerów, kajaków, boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, mini zoo, sauna, kręgielnia. Korzystanie z internetu Wi-Fi bezpłatnie. Warto zakosztować miejscowych specjałów w urokliwej karczmie "Kartoffelnest" Opis campingu

Lokalizacja: 51.858079, 13.856880 
Lübbenau/Spreewald, Niemcy

 

 

SZPREWALD

Szprewald często nazywany "brandenburską Wenecją" znajduje się we wschodniej części Niemiec, pomiędzy Berlinem a Dreznem. Krajobraz Szprewaldu zaliczany jest do najpiękniejszych w środkowej Europie. Tworzy go labirynt 350 kanałów rzeki Szprewy, duże obszary leśne, łąki oraz architektura łużycka. Warto odwiedzić pełne uroku miejscowości, takie jak: Burg Lübbenau, Lehde oraz Lübben. Atrakcją tego regionu są wycieczki łodziami kanałami Szprewy. Płynąc nimi słychać tylko szum drzew i śpiew ptaków. Przekazywane z dziada pradziada legendy o diable, wężach i wodniku są nadal żywe.

Szpreewald to wyjątkowa kraina oddalona zaledwie o godzinę drogi od Berlina. Rzeka Sprewa dzieli się na terenach Spreewaldu na niezliczone, małe odnogi. Popularnym środkiem transportu są barki, z których korzysta również miejscowa poczta i straż pożarna. Aktywni miłośnicy atrakcji wodnych mogą podziwiać rzeczny labirynt z łódki lub kajaka. Szpreewald przecina gęsta sieć ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych. Wzdłuż Sprewy, począwszy od jej źródła na terenie Saksonii, przebiega trasa rowerowa „Spreeradweg”. Od stuleci w Spreewaldzie hoduje się warzywa i owoce. Najbardziej znane są spreewaldzkie kiszone ogórki z przyprawami lub z musztardą. 

Spreewald to kraina łęgowa kształtowana przez człowieka, lecz w dużej mierze pozostawiona w stanie naturalnym. Powstała tu mozaika łąk, pól i lasów oraz sieć rzek o łącznej długości ponad 1000 km. Obszar ten zamieszkują gatunki, które gdzie indziej są zagrożone wyginięciem bądź wymarłe, np. bocian czarny, wydra czy bóbr. W celu zachowania tego krajobrazu Spreewald został ustanowiony w 1990 roku rezerwatem biosfery, a w 1991 został wpisany na listę UNESCO. Spreewald zamieszkuje również słowiański lud Serbów Łużyckich kultywujący prastare tradycje i obyczaje. Warto zobaczyć wioski z tradycyjnymi domami zrębowymi i ogródkami.

 

  


WYCIECZKI

W programie zlotu planowane są wycieczki:

Wycieczka łodzią kanałami Szprewy 23.05.2016 (poniedziałek)
Wycieczka na trasie Lübbenau - Lehde - Lübbenau.  
Krajobraz Szprewaldu jest wytworem ostatniej epoki lodowcowej, która pozostawiła po sobie gęstą sieć złożoną z jezior, rzek i potoków. Wizycie w Szprewaldzie obowiązkowo musi towarzyszyć, oprócz skosztowania oryginalnych szprewaldzkich ogórków, przejażdżka tradycyjną drewnianą łódką, niespiesznie sunącą przez sielską idyllę. Rozgałęziony labirynt potoków i kanałów ma długość prawie 1000 kilometrów. Można również poznawać zaczarowany wodny świat na łódce lub kajaku. 

 

Wieczór Szprewaldzki 24.05.2016 (wtorek)
Powitanie likierem szprewaldzkim, chlebem i solą. Kolacja w formie bufetu (pieczeń wieprzowa, pieczeń z dzika, ryby, pasztet domowy, pyry z gzikiem, ogórki, sałata, chrzan, pieczywo) z programem folklorystycznym i muzyką do tańca. Napoje dodatkowo płatne.
 

  

 

Wycieczka autokarowa - Park i Pałac księcia Pücklera w Branitz 25.05.2016 (środa) 
W południowo-wschodniej części Cottbus położony jest jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych Niemiec z XIX wieku. Jego twórcą był książę Hermann Pückler von Muskau (1785 – 1871) – wielki projektant ogrodów, literat, podróżnik, miłośnik pięknych kobiet oraz wyszukanych potraw. Park w Branitz, zaaranżowany w stylu angielskim, jest drugim dziełem życiowym Püklera. Pierwszym był Park Mużakowski, rozciągający się obecnie zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. W zachodniej części parku w Branitz można podziwiać dwie niezwykłe piramidy. Jedną z nich jest grób księcia Pücklera oraz jego żony Lucie. W sercu tego bajecznego krajobrazu, z wieloma pagórkami, jeziorami oraz kanałami, położony jest Zamek Księcia Pücklera. Pokojami godnymi zobaczenia są: biblioteka, sypialnia, salon muzyczny oraz pokój orientalny, nawiązujący do podróży po Egipcie. Park w Branitz jest swego rodzaju galerią obrazów, inspirującą każdego odwiedzającego to miejsce. Wszystko stworzone według filozofii Pücklera, mówiącej o tym, że „sztuka jest czymś najbardziej wartościowym w życiu człowieka”.

 

 

Wycieczka autokarowa do Cottbus 25.05.2016 (środa) 
Nazwa średniowiecznego miasta Cottbus wywodzi się najprawdopodobniej od wendyjskiego słowa „kopśebuz" oznaczającego miejsce przeprawy nad rzeką, albo od łużyckiego imienia „Chotibud”. Godne zobaczenia zabytki kształtują obraz miasta, ukazując życie pośród starych murów miejskich w minionych stuleciach. Zrekonstruowany Stary Rynek tętni radosną gwarą aż do późnych godzin wieczornych. Okazałym domom mieszczańskim, barokowym fasadom domów ze ścianami szczytowymi oraz dominującej wieży kościoła „Oberkirche” kłaniają się romantyczne kafejki uliczne. Dookoła historycznego centrum miasta zakorzeniło się nowe życie. Małe uliczki spacerowe przeistoczyły się w nowoczesne pasaże handlowe. Barwny zegar słoneczny wskazuje radośnie godziny, zachęcając do wędrówki po mieście.
 

  

 

Wizyta w manufakturze czekolady "Confiserie Felicitas" w Hornow 25.05.2016 (środa) 
Warsztat pokazowo-produkcyjny w miejscowości Hornow wprowadzą Państwa w fascynujący świat czekolady. Tutaj jest możliwość samodzielnego zdobienia czekolady. Zakład tworzy małe, czekoladowe dzieła sztuki. Film w języku polskim odsłoni kulisy ręcznej produkcji czekolady. Podczas warsztatów odbedzie się degustacja pralin, skosztujemy również czekolady do picia.
 

  

 


PROGRAM

22.05.2016 (niedziela)
Przyjazd na camping. Wieczorne spotkanie organizacyjne z komandorem

23.05.2016 (poniedziałek) Wycieczka w cenie imprezy
3 godzinny rejs łodziami po kanałach Szprewy. Wycieczka zawarta w cenie imprezy.

24.05.2016 (wtorek) Kolacja w cenie imprezy
Do wieczora czas wolny. Indywidualna wycieczka piesza do term szprewaldzkich w Lübbenau.
W godz. 17:30-22:00  szprewaldzki wieczór folklorystyczny z kolacją. Kolacja zawarta w cenie imprezy.

25.05.2016 (środa) Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna.
W godz. 08:00-17:30 wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem. Zwiedzanie: Starego Miasta w Cottbus, Parku i Pałacu księcia Pücklera w Branitz. Wizyta i degustacja w manufakturze czekolady w Hornow. Około godz. 12.00-13:00 obiad. Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna 70 EUR/osoba.

26.05.2016 (czwartek)
Do godziny 12:00 wykwaterowanie z campingu.

Zapraszamy na kolejny zlot w Saksonii (26-30.05.16)

 

CENNIK (zaliczka i zgłoszenia do 07.03.16, wszystkie późniejsze zgłoszenia i wpłaty wpisywane są na listę rezerwową)

Cena za załogę 2-osobową  250 EUR/ za 2 osoby
Cena za załogę 1-osobową  160 EUR/ za 1 osobę
Dodatkowa osoba powyżej 14 lat 100 EUR/ za 1 osobę
Dodatkowa osoba do 14 lat   80 EUR/ za 1 osobę
25.05.2016 wycieczka autokarowa Cottbus, Park i Pałac księcia Pücklera
w Branitz, 
manufakturze czekolady w Hornow
  70 EUR/ za 1 osobę

 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie campingowej
 • podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże (bez chorób przewlekłych i nowotworowych)
 • 23.05.16 rejs po szprewaldzkich kanałach
 • 24.05.16 wieczór folklorystyczny i kolacja (bez napojów)


DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • podatek turystyczny 2 EUR/osoba/dzień
 • opłata za psa 2,00 EUR/dzień
 • korzystanie z pryszniców, żeton 1 EUR


DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM

 • 25.05.2016 wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem. Zwiedzanie: Starego Miasta w Cottbus, Parku i Pałacu księcia Pücklera w Branitz. Wizyta i degustacja w manufakturze czekolady w Hornow. Około godz. 12.00-13:00 obiad. Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna 70 EUR/osoba.
   

 


UBEZPIECZENIA 


UBEZPIECZENE ZAWARTE W CENIE IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej). 
  Cena imprezy turystycznej organizowanej przez biuro PZM-Travel zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, zakres podstawowy w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które obejmuje: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże. Ubezpieczenie nie obejmuje zachorowań spowodowanych chorobami przewlekłymi i nowotworowymi. Uczestnicy posiadający choroby przewlekłe mogą kupić ubezpieczenie KL rozszerzone o ww. dodatkowe ryzyka. 


UBEZPIECZENIA OPCJONALNE, DODATKOWO PŁATNE
 

         KOSZTY LECZENIA

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. Dopłata do ceny ubezpieczenia KL podstawowego 2,0 EUR/osoba/dzień. Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

​          
          KOSZTY REZYGNACJI Z IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej)
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy turystycznej*

   
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. 
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy turystycznej.*

  *Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże

Impreza zakończona

 

 

 

 

Rezerwuj
 

Galeria