WYSPA UZNAM - Niemcy Stubbenfelde
ZLOT WYPOCZYNKOWO-WYCIECZKOWY
25.06-03.07.2016 - 8 noclegów

 

 UZNAM

Uznam to wyspa przybrzeżna położona na Bałtyku na pograniczu Polski i Niemiec. Od północy otoczona jest Morzem Bałtyckim, od południa Zalewem Szczecińskim oraz rzekami Pianą od zachodu i Świną od wschodu. Uznam ma powierzchnię 445 km², z czego do Polski należy obszar 72 km². Większa część wyspy (ponad 80%) leży w granicach Niemiec. Unam nazywany jest "wyspą słońca", ponieważ jest to jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Polsce i Niemczech. Uznam słynie z pięknym, piaszczystych plaż, licznych kąpielisk nadmorskich i rezerwatów przyrody. Tuż przy granicy z polską  leżą 3 cesarskie kurorty: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, gdzie kiedyś wypoczywał między innymi cesarz Wilhelm II. Niewielka wyspa charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą polodowcową. Uznam posiada swoją lokalną kolej "Uznamską Kolej Uzdrowiskową" (UBB). Dla rowerzystów jest dostępne kilkaset kilometrów ścieżek rowerowych. Zapraszamy na wypoczynek nad morzem na pięknych, bałtyckich plażach.


ZAKWATEROWANIE

Camping Resort Uznam , to najladniej wyposazony camping na wyspie. Znajduje się w miescowości Stubbenfelde przy drodze B111 około 21 km na zachód od Świnoujścia. Camping jest położony z dala od zgiełku miasta w samym centrum wyspy Uznam w otoczeniu przyrody w bezpośrednim sąsiedztwie szerokiej, piaszczystej plaży i około 250 m od stacji uznamskiej kolejki UBB, dzięki której bez samochodu można zwiedzić wyspę.
Camping dysponuje ponad 200 parcelami z podłączeniem do prądu (10A), wody i kanalizacji. Na terenie campingu znajdują się: sauna fińską, solarium, restauracja, sklep, plac zabaw dla dzieci, tenis stołowy, szachy, wypożyczalnia rowerów, pralki,suszarki, siłownia z nowoczesnym sprzętem, kręgielnia, bilard, szkoła windsurfingowa. Można skorzystać z usług fryzjera, masaży, pedicure, sauny, solarium. Sala rekreacyjna z barem jest czynna w godz. 17-21. Wieczory można spędzić aktywnie na kręgielni (koszt 2 € /tor/godzina/do 5 osób, buty 1 € para). Korzystanie z pryszniców jest płatne. Żetony do nabycia w recepcji w cenie 1 EUR. Na terenie campingu można bezpłatnie korzystac z internetu. Opłata klimatyczna płatna dodatkowo gotówką w recepcji 1,50 €/osoba/dzień. Camping akceptuje zwierzęta. 

 


WYCIECZKI

Całodniowa wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem
Greifswald i Stralsund z Oceanarium


Ramowy program wycieczki:

Około godz. 08:30 zbiórka uczestników. Przejazd przez wyspę Uznam w kierunku Stralsund. Po drodze spacer deptakiem średniowiecznej starówki w miejscowości Greifswald. ok godz. 12:00-13:00 przyjazd do jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie na powierzchni 9,7 tys. m kw., w czterech budynkach połączonych z głównym holem schodami, galeriami i windami jest ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Znajdują się tam modele największych morskich ssaków naturalnej wielkości, które wiszą w głównym holu (wysokim na 20 m). Zobaczymy tam duże akwaria z całymi ławicami ryb i mniejsze, w których pływają ryby mórz strefy umiarkowanej i północnej. Na żywo zobaczyć można m.in. jesiotry, wężynkę, dorsza, stornię, gładzicę, meduzy, ukwiały czy ośmiornice. W oceanarium jest pięć wystaw tematycznych. Na ekspozycji "Wszechoceany" można zobaczyć zagadkowy i fascynujący świat głębokich i ciemnych mórz. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. Druga sala poświęcona jest Bałtykowi. Tutaj jest m.in. morświn, jedyny rodzimy waleń bałtycki osiągający 1,8 m długości. Niesamowite wrażenie robi rozświetlona chmura organizmów planktonowych podwieszona w centralnym punkcie sali. Na ekranie plazmowym prezentowana jest historia, geografia i geologia Bałtyku. Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Po fascynującej podwodnej podróży udajemy się przez starą dzielnicę portową na Stare Miasto Stralsundu, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Zwiedzimy tam m.in. Kościół św. Marii i św. Mikołaja, które dominują nad miastem. Pobyt na staromiejskim rynku z siedemnastowiecznym ratuszem, spacer uroczymi uliczkami podziwiając uroki zabytkowych kamieniczki, czas wolny. godz. 16:00 Zbiórka i powrót na camping Stubbenfelde. Program jest ramowy i może ulec zmianie

Cena: 150 PLN/osoba

Cena zawiera:

 • przejazd busem
 • opieka przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowe opłaty:

 • bilety wstępu do Oceanarium 16 EUR/osoba dorosła, 10 EUR uczniowie, studenci powyżej 17 lat, 7 EUR dzieci 4-16 lat, 1 EUR pozwolenie na fotografowanie
 • obiad
   

 

Podczas pobytu przewidziane są dodatkowe wycieczki. Zgłoszenia i opłaty na miejscu u komandora zlotu.

 • Wycieczka piesza do Peenemuende.  Przejazd "Uznamską Kolejką Uzdrowiskową". Popularne wśród turystów miejsce wycieczek ze względu na znajdujące się tutaj pozostałości po ośrodku badań rakietowych, który zajmował się budową i testowaniem rakiet pionowego startu V2 oraz nowymi broniami lotniczymi i konstrukcją nowych typów samolotów. Od 1935 roku był to najbardziej strzeżony obiekt w Niemczech i jeden z najnowocześniejszych technologicznie ośrodków na świecie. Wojskowy Ośrodek Badawczy w Peenemünde był w latach 1936 - 1945 jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków technologii na świecie. W październiku 1942 roku udało się tutaj po raz pierwszy na świecie wystrzelić rakietę w kosmos. Wyrzutnia, którą można oglądać w Peenemünde, została znaleziona przez aliantów pod koniec wojny w Calais we Francji. W marcu 2006 roku została sprowadzona do muzeum w Peenemünde, gdzie przez dwa lata była konserwowana i rekonstruowana. W 1945 roku cały ośrodek został zniszczony, a urządzenia zdemontowane. Pozostawiono jedynie elektrownię, linię kolejową do Zinnowitz i lotnisko. Za czasów NRD cały teren dalej był niedostępny dla mieszkańców i turystów, ponieważ stacjonowały tam wojska radzieckie i niemieckie. Dopiero po zjednoczeniu Niemiec, w 1992 roku Peenemünde i okolice zostały udostępnione. Dla turystów, którzy odwiedzają Peenemünde otwarto muzea i wystawy ilustrujące historię tych okolic. Jest tu muzeum broni rakietowej, wystawa/muzeum techniki Phänomenta, muzeum U-botów. Monumentalny budynek elektrowni uzmysławia, jak potężny był to ośrodek. Jedną z atrakcji jest też zwiedzanie radzieckiego okrętu podwodnego klasy 651, zwanego w NATO Juliett - Julia. Część terenów wokół Peenemünde jest zamknięta ze względu na bezpieczeństwo. Prawdopodobnie znajdują się tu jeszcze nie odkryte składy amunicji, niewybuchy z okresu bombardowań podczas wojny.
   
 • Wycieczki rowerowe
   

 
CENNIK

Termin 25.06-03.07.16 (8 noclegów)                                                   
Załoga 2 osoby,
kamper lub samochód z przyczepą, podłączenie do prądu
300 EUR załoga za 2 os.
Załoga 1 osoba,
kamper lub samochód z przyczepą, podłączenie do prądu
220 EUR załoga za 1 os.
Dodatkowa osoba powyżej 15 lat  75 EUR osoba
Dodatkowa osoba 3-15 lat  45 EUR osoba
Dodatkowa osoba do 3 lat (tylko ubezpieczenie)    9 EUR osoba
Wycieczka autokarowa Greifswald i Straslund z Oceanarium 150 PLN osoba
   

 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie campingowej, podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • ubezpieczenie podstawowe KL SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże zakres podstawowy (bez chorób przewlekłych i nowotworowych)


DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM (opcjonalnie)

 • wycieczka autokarowa Greifswald i Stralsund z Oceanarium, cena 150 PLN/osoba
 • wycieczka autokarowa Rugia (w przygotowaniu)


DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • Opłata klimatyczna płatna dodatkowo gotówką w recepcji 1,50 €/osoba/dzień
 • Żetony na prysznic do nabycia w recepcji w cenie 1 EUR
 • Opłata za psa 3 EUR/doba
 • pozostałe wycieczki

 

   

UBEZPIECZENIA 


UBEZPIECZENE ZAWARTE W CENIE IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej). 
  Cena imprezy turystycznej organizowanej przez biuro PZM-Travel zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, zakres podstawowy w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które obejmuje: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże. Ubezpieczenie nie obejmuje zachorowań spowodowanych chorobami przewlekłymi i nowotworowymi. Uczestnicy posiadający choroby przewlekłe mogą kupić ubezpieczenie KL rozszerzone o ww. dodatkowe ryzyka. 


UBEZPIECZENIA OPCJONALNE, DODATKOWO PŁATNE
 

         KOSZTY LECZENIA

 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. Dopłata do ceny ubezpieczenia KL podstawowego 2,0 EUR/osoba/dzień. Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

​          
          KOSZTY REZYGNACJI Z IMPREZY

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres podstawowy (bez następstw choroby przewlekłej i nowotworowej)
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy turystycznej*

   
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zakres rozszerzony o następstwa choroby przewlekłej i nowotworowej. 
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy turystycznej.*

  *Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
Rezerwuj