2020 Oferta samolotowa ze zwiedzaniem

              

          NOWOŚĆ W PZM !

         WEEKENDOWE IMPREZY SAMOLOTOWE
         ( nie tylko dla członków )

 

 

       


Serdecznie zapraszamy na krótkie pobyty we Włoszech, Hiszpanii i na Litwie połączone ze zwiedzaniem. Teraz możesz dołączyć i zwiedzać z nami Europę . Dołącz do naszych grup caravaningowych które podróżują od wielu lat swoimi kamperami. Co nas wyróżnia? Atrakcje turystyczne miast i regionów zwiedzamy zawsze grupowo autokarem i z polskim lokalnym przewodnikiem! A do tego nad całością grupy opiekę sprawuje nasz doświadczony Komandor
Poniżej zamieszczamy terminarz imprez .

Zasady udziału w imprezach:
Cena w tabeli zawiera opłatę za udział w wycieczkach lokalnych według programu. Organizator ustala miejsce zbiórki rozpoczęcia wycieczki.

Przelot samolotem, dojazdy lokalne, zakwaterowanie : uczestnik może zarezerwować we własnym zakresie.

Imprezy pakietowe ( bilet, hotel, wycieczka ) realizujemy dla indywidulanych osób, rodzin  -"na zapytanie".

W celu rezerwacji miejsca na wycieczce lub uzyskania kalkulacji pełnego pakietu - prosimy o wypełnienie formularza rezerwacyjnego.
 

Rezerwuj

Wycieczki będą realizowane dla grupy minimum 20 osób. W przypadku braku zakładanej liczby zgłoszeń organizator ma prawo odwołać wycieczki.
 

Termin Zakwaterowanie Wycieczki z polskim przewodnikiem cena od osoby
za pakiet wycieczek
07.05-10.05.2020 WŁOCHY RZYM 08.05.20 Watykan
09.05.20 Rzym
150 EUR / 2 wycieczki
11.05-15.05.2020 WŁOCHY NEAPOL 12.05.20 Neapol
13.05.20 Herkulanum, Pompeje
14.05.20 wyspa Capri
300 EUR / 3 wycieczki
29.05-01.06.2020 LITWA WILNO 30.05.20 Wilno
31.05.20 Troki
140 EUR / 2 wycieczki
29.05-01.06.2020 LITWA PAŁĄGA 05.06.20 Kłajpeda, Neringa
06.06.20 Pałąga
140 EUR / 2 wycieczki
07.09-10.09.2020 HISZPANIA BARCELONA 08.09.20 Barcelona
09.09.20 Montserrat
210 EUR / 2 wycieczki
11.09-14.09.2020 HISZPANIA MADRYT 12.09.20 Madryt
13.09.20 Escurial, Segovia
180 EUR / 2 wycieczki
19.09-23.09.2020 HISZPANIA MALAGA ​20.09.20 Malaga
21.09.20 Gibraltar
22.09.20 Ronda, Setenil de las Bodegas
260 EUR / 3 wycieczki

 

 

    


WŁOCHY - RZYM, WATYKAN

Piatek 08.05.2020
WATYKAN - wycieczka piesza z polskim przewodnikiem
Dojazd do Rzymu i powrót komunikacją miejską. Zwiedzanie Watykanu 4 godziny. W programie: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska, Bazylika i Plac Św. Piotra. Czas wycieczki 09:00-15:00.

Sobota 09.05.2020
RZYM - wycieczka piesza z polskim przewodnikiem
Dojazd z campingu do Rzymu i powrót komunikacją miejską. Zwiedzanie Rzymu pieszo 5 godzin, bez wstępów do obiektów. W programie: Coloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Barokowe Fontanny i Place: Di Trevi, schody i Plac Hiszpanski, Kwirynał, Plac del Popolo, via Condotti, Parlament i Plac Columny, Panteon, Plac Navona. Czas wycieczki 09:00-16:00.

 


WŁOCHY - NEAPOL

Wtorek 12.05.2020
NEAPOL - wycieczka z przewodnikiem 
Neapol jest malowniczym miastem, położonym nad Zatoką Neapolitańską, u stóp Wezuwiusza. Słynie przede wszystkim z historycznego Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Neapol zachwyca nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale również przyciąga miłośników włoskiej kuchni. Będąc w Neapolu trzeba rozsmakować się w pizzy, makaronach, mozzarelli, a także wypić pyszną kawę. Neapol to też jedno z niewielu włoskich miast, po którym można poruszać się metrem. Warto je zobaczyć, zwłaszcza, że stacje tamtejszego metra to prawdziwe działa sztuki. Niezwykle wąskie uliczki, wszechogarniający gwar i chaos sprawiają, że Neapol ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad 
dodatkowo płatny u komandora około 15 EUR/osoba (pizza, napój, deser).

Środa 13.05.2020
POMPEJE, HERKULANUM - wycieczka z przewodnikiem

Około 20 km na południe od Neapolu znajdują się słynne ruiny Pompejów i Herkulanum. W 79 roku p.n.e. region Kampanii został zniszczony w wyniku potężnej erupcji wulkanu -Wezuwisz. Z mapy zniknęły ówczesne miasta, takie jak: Pompeje, Herkulanum, Oplontis, czy Boscoreale. Spośród których, to właśnie Herkulanum jest najlepiej zachowaną kolebką starożytnych budowli. Popiół wulkaniczny, który pogrzebał miasta, sprawił, że budowle oraz przedmioty przetrwały do dziś w prawie nienaruszonym stanie, podobnie jak odbite w zastygłej lawie kształty ciał ludzkich i zwierząt. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 15 EUR/osoba.

Czwartek 14.05.2020
CAPRI - wycieczka promem na wyspę Capri 

Rejs wokół wyspy. Capri to niewielka wyspa w Zatoce Neapolitańskiej, ulubione miejsce cesarzy rzymskich, którzy wznosili tam swoje letnie rezydencje. Dzisiaj Capri jest również jednym z najpopularniejszych i najdroższych kurortów na świecie.  Śródziemnomorski klimat i piękne widoki przyciągają wielu turystów, jak również artystów. Wielu sławnych ludzi posiada tam własne domy. Capri jest symbolem prestiżu i luksusu. Wśród wąskich, krętych uliczek znajdują się liczne sklepiki z miejscowymi wyrobami, ekskluzywne hotele, butiki i barwne, kwitnące ogrody. Wapienna budowa wyspy sprzyja powstawaniu wielu jaskiń. Ciekawostką jest fakt, że z Capri pochodzi popularna na całym świecie sałatka Caprese. Przyrządzana z mozzarelli, pomidorów, bazylii, oliwy i soli. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.

 


LITWA - WILNO, TROKI

Sobota 30.05.2020
WILNO - wycieczka z przewodnikiem 
Wilno stolica Litwy, położona nad rzeką Wilią. Wilno jest historycznie mocno związane z Polską. Do 1795 było stolicą Wielkiego Księstwa Litewskiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a w latach 1922–1939 znajdowało się w granicach II RP. Stare Miasto w Wilnie trafiło w 1994 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W obrębie średniowiecznej Starówki mieści się słynna „Ostra Brama”, miejsce kultu religijnego Matki Bożej. Podczas wizyty w Wilnie trzeba odwiedzić najstarszą nekropolię wileńską – cmentarz na Rossie, na którym spoczywają polscy żołnierze oraz serce Józefa Piłsudskiego. W programie wycieczki mamy również liczne obiekty sakralne, między innymi perła baroku Kościół Św. Piotra i Pawła na Antolku oraz cerkiew Św. Ducha i wiele innych. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 15 EUR/osoba.

Niedziela 31.05.2020
TROKI - wycieczka z przewodnikiem 
Troki miasteczko położone 28 km na zachód od Wilna, położone na półwyspie pomiędzy jeziorami. Główną atrakcją Trok jest zamek na wyspie będący dawną rezydencją książąt litewskich. Gotycki zamek na przełomie XIV-XV wieku wybudował książę Kiejstut, a umocnił go jego syn wielki książę Witold. Po zamordowaniu Kiejstuta zamek był areną walki o władzę między Jagiełłą i Witoldem, później pełnił funkcję więzienia. Zamek został zniszczony podczas najazdu moskiewskiego i przez ponad 300 lat popadł w ruinę. Został odbudowany w latach 1905-1987. Obecnie w zamku mieści się Trockie Muzeum Historyczne. Troki są siedzibą Karaimów - grupy etnicznej i religijnej , sprowadzonej tam w średniowieczu z Krymu przez wielkiego księcia litewskiego Witolda Kiejstutowicza. Karaimowie to lud pochodzenia tureckiego, wyznający karaimizm – odłam judaizmu. Wyróżnia ich nie tylko religia, ale również stroje, architektura, język i kuchnia. Podczas wizyty w Trokach będziemy próbować potraw karaimskich tzw. kibinów. W mieście można zobaczyć wiele karaimskich domów oraz kenesę -  świątynię karaimską. W Trokach mieszka obecnie około 65 Karaimów.
Lunch karaimski (2 kibiny, rosół) w cenie imprezy.
 


LITWA KŁAJPEDA, PAŁĄGA

Piątek 05.06.2020
Wycieczka z przewodnikiem - Kłajpeda, Neringa 
Spacer z przewodnikiem po kłajpedzkiej starówce z XVII wieku. Wizyta w delfinarium. Przeprawa promem na Mierzeję Kurońską. Mierzeja Kurońska to jeden z najpiękniejszych krajobrazóww Europy wpisane na listę Dziedzictwa Przyrody i Kultury UNESCO. Neringa to miasto położone na mierzei, które na odcinku 50 km, łączy ze sobą 4 osady: Juodkrantė, Preilę, Pervalkę i Nidę. W Nidzie znajduje się muzeum Historii Neringi oraz Galeria Bursztynu. Juodkrante to najstarsza osada półwyspu. Znajduje się tam "Góra Czarownic", na której w 1979 roku postawiono ponad 100 drewnianych rzeźb, przedstawiających postacie z litewskich bajek i legend. Odbywają się tam imprezy Nocy Świętojańskiej.
Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 15 EUR/osoba.


Sobota 06.06.2020
Wycieczka z przewodnikiem - Pałąga
Połąga uważana jest za najpopularniejszy litewski kurort na Wybrzeżu Bałtyku. W 1824 roku miasteczko nabyła rodzina Tyszkiewiczów. Od tego czasu osada zaczęła pełnić funkcję modnego kuroru, chętnie odwiedzanego przez wielkich twórców, jak Adam Mickiewicz. Połaga inspirowała również Władysława Reymonta, który pracował tam nad swoją powieścią "Chłopi". W Połądze powstały również obrazy Stanisława Witkiewicza. W programie wycieczki zwiedzanie Pałacu Tyszkiewiczów, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu. Spacer po Parku Botanicznym wokół pałacu.  
Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.

 


HISZPANIA - BARCELONA

Wtorek 08.09.2020
BARCELONA - wycieczka z polskim przewodnikiem 
Całodniowa wycieczka do Barcelony – miasta Antoniego Gaudiego, ze słynną bazyliką Sagrada Familia. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku i do dziś nie zdołano jej ukończyć. Odwiedzimy najbardziej magiczny park Barcelony – Park Guell, który powstał jako prywatne miasto-ogród dla przyjaciela Gaudiego, Eusebio Guella. Podczas wycieczki będziemy podziwiać arcydzieła wielkiego architekta: Casa Mila i Casa Batlló (bez wstępów do obiektów). W programie spacer po słynnej, barwnej promenadzie Las Ramblas, gdzie można poczuć prawdziwą atmosferę tego niezwykłego miasta. Odwiedzimy również Stare Miasto (Barri Gotic). Punktem centralnym królewskiej Dzielnicy Gotyckiej jest plac i XII -wieczna katedra św. Eulalii.

Środa 09.09.2020
MONTSERRAT - wycieczka z polskim przewodnikiem
Tłumacząc z języka katalońskiego Montserrat oznacza “postrzępioną górę". Przypomina swoim wyglądem piłę z zębami. Montserrat jest oddalone zaledwie o czterdzieści kilometrów od Barcelony. Masyw górski ma szczególne, religijne znaczenie dla lokalnej społeczności i pielgrzymów. Tu znajduje się benedyktyński klasztor i figura Czarnej Madonny z Montserrat (Virgen de Montserrat). Podczas wycieczki odwiedzimy klasztor Santa Maria de Montserrat, który kryje w swoich murach słynną figurę Matki Boskiej z Montserrat. 

 


HISZPANIA - MADRYT

Sobota 12.09.2020
MADRYT - wycieczka z polskim przewodnikiem
Proponujemy spacer po starym Madrycie, w okolicach wspaniałego Pałacu Królewskiego, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę i nazwali ją Mayrit. Następnie wędrówkę małymi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja. To miejsce szczególne dla mieszkańców, nie tylko z uwagi na wieczorną atmosferę panującą w tej części Madrytu, ale także na postać związanego z patronem miasta – świętym Izydorem Oraczem. Dalej można dojść do Głównego Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji. Po drodze miniemy najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes, czy barokowy budynek ratusza miejskiego. Podczas wycieczki będzie okazja zwiedzania Pałacu Królewskiego, który uznawany jest za jeden z najważniejszych zabytków w całej Hiszpanii, i jest jednym z największych pałaców królewskich w Europie.Spacerując pomiędzy komnatami pałacu zobaczymy dzieła słynnych malarzy, takich jak Caravaggio, El Greco, Francisco de Goya, Rubens, czy Velázquez, oraz bogate zdobienia i wnętrza pełne przepychu. Olbrzymie wrażenie na zwiedzających wywiera Sala Tronowa, apartamenty królewskie, czy kolorowy salon Gaspariniego.

 
Niedziela 13.09.2020
ESCURIAL, SEGOVIA - wycieczka z polskim przewodnikiem
W godzinach rannych wyjazd na niepowtarzalną, jednodniową wycieczkę do Escorialu, a w drugiej części dnia odwiedzimy wpisaną na listę UNESCO – Segowię. Escorial - Wycieczka do monumentalnego kompleksu pałacowo-klasztornego, uznawanego niegdyś za ósmy cud świata. Escorial jest jednocześnie mauzoleum, gdzie zostali pochowani królowie Hiszpanii z dynastii Habsburgów i Burbonów. W kompleksie pałacowo-klasztornym znajduje się ponad 7 tyś. relikwii oraz cenna kolekcja dzieł sztuki. Samo miasteczko położone jest w przepięknej górskiej scenerii ok. 1032 m n.p.m.
Segowia to malowniczo położone miasto, znajdujące się w odległości 92 km od Madrytu. Zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale również swoimi zabytkami. Zarówno starówka jak i rzymski akwedukt zostały wpisane w 1985 roku na listę zabytków UNESCO. Na uwagę zasługuje również bajkowy zamek, Alcazar, dawniej ulubiona siedziba władców Kastylii, który posłużył jako wzór do zamku z bajki Disneya o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Do tej listy należałoby jeszcze dodać późnogotycką katedrę i plac główny, Plaza Mayor oraz romańskie kościołki i dzielnicę kanoników, gdzie możemy podziwiać cywilne budowle romańskie.

 


HISZPANIA -MALAGA

Niedziela 20.09.2020
MALAGA - Wycieczka autokarowa z przewodnikiem

Poniedziałek 21.09.2020
GIBRALTAR - Wycieczka autokarowa z przewodnikiem
Gibraltar  to brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Do dzisiaj jest przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią i Hiszpanią. Gibraltar zajmuje powierzchnię zaledwie 6,5 kilometra kwadratowego i jest zamieszkały przez mniej niż 30 000 mieszkańców. Nad miastem i portem wznosi się słynna Skała Gibraltarska, wysoka na 426 m n.p.m., na której znajduje się rezerwat przyrody, gdzie chronione są małpy - magoty gibraltarskie. Legenda głosi, iż w dniu zniknięcia małp z Gibraltaru, Wielka Brytania straci swoją posiadłość zamorską. W skale znajdują się liczne tunele i groty. W jednej z nich, ze względu na świetną akustykę, urządzono nawet salę koncertową. Gibraltar podobnie jak Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen. Polacy mogą przekroczyć granicę na podstawie dowodu osobistego lub paszport. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 25 EUR/osoba.

Wtorek 22.09.2020
RONDA - SETENIL DE LAS BODEGAS - Wycieczka autokarowa z przewodnikiem
Ronda to niezwykle malownicze miasteczko usytuowana na skałach, podzielone na dwie części przez wysoki na 100 metrów wąwóz El Tajo. Obie części miasta łączą ze sobą trzy mosty. Jeden z nich monumentalny Nowy Most (Puente Nuevo) jest dziś jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Duże wrażenie na zwiedzających robi widok białych kamieniczek sprawiających wrażenie zawieszonych na skraju wąwozu. Miasto przez kilka wieków znajdowało się pod rządami Arabów. Z tego okresu zachowało się kilka unikalnych zabytków znajdujących się w starym mieście (La Ciudad). Ronda znana jest z jednej z najstarszych aren walk byków w Hiszpanii - Plaza de Toros. W miasteczku mieszkał wielki miłośnik Andaluzji, noblista Ernest Hemingway. W programie wycieczki zwiedzanie głównych atrakcji miasta: arena byków, Plaza de España, Puente Nuevo, Casa de Bosco, placu ratuszowego oraz kościoła Santa Maria la Mayor.
Setenil de las Bodegas to andaluzyjskie miasteczko położone 18 km od Rondy w skalistym kanionie rzeki Río Trejo. Jest częścią słynnej Ruta de los pueblos blancos, czyli szlaku białych miasteczek. Słynie z swojej nietypowej architektury. Większość domów została zbudowana w jamach skalnych. Wciśnięte między strome skały wąwozu budynki to niecodzienny widok. Domy zamiast dachu, przykryte są ważącymi miliony ton skałami. Na skalnych dachach znajdują się ogrody i gaje oliwne. Setenil ze swoimi charakterystycznymi, bielonymi wapnem elewacjami domów jest jednym z najbardziej oryginalnych miast w Hiszpanii. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.

 
Rezerwuj