Zlot caravaningowy
        Włochy - Mediolan, Turyn
        camping Citta di Milano ****


        11.05-17.05.2018

                   z wycieczkami do Mediolanu, Turynu i nad Jezioro Como

 

IMPREZA ZAKOŃCZONA

 

 

ZAKWATEROWANIE

Kemping Village Città di Milano,
Via Gaetano Airaghi, 61 - 20153 Mediolan Włochy

 

Città di Milano to czterogwiazdkowy kemping położony wśród zieleni, zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Dojazd do centrum Mediolanu komunikacją miejską: autobus nr 80 + metro M1 stacja De Angeli lub Autobus nr 76 + metro M1 stacja Bisceglie. Camping jest wyposażony w nowoczesne toalety, bar, restaurację, pralki, obiekty sportowe, sklep spożywczy. Niedaleko campingu znajduje się Aquapark. Lokalizacja GPS: N 45.4742855, E 9.082135. www.campingmilano.it

 

 

PROGRAM ZLOTU

Piątek 11.05.2018
Przyjazd na camping, zakwaterowanie
Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem


Sobota 12.05.2018
Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem MEDIOLAN. Wycieczka wliczona w cenę imprezy.

Niedziela 13.05.2018
Dzień wolny

Poniedziałek 14.05.2018
Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem JEZIORO COMO. Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna.

Wtorek 15.05.2018
Wycieczka autokarowa z polskim przewodnikiem TURYN. Wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna.

Środa 16.05.2018
Dzień wolny

Czwartek 17.05.2018
Zakończenie zlotu. 

Zapraszamy na zlot Europa Rally - Toskania w terminie 17-21.05.2018

 


 

WYCIECZKI Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM 

12.05.18 MEDIOLAN (wycieczka w cenie imprezy)
Mediolan to stolica regionu Lombardia, drugie pod względem wielkości miasto Włoch, zaraz po Rzymie. Mediolan uważany jest za światową stolicę mody. Symbolem Mediolanu jest wspaniała i monumentalna Katedra Narodzin św. Marii, która mieści się na Piazza Duomo w samym centrum miasta. To jeden z największych kościołów na świecie, bogato zdobiony. Wnętrze katedry jest gotyckie, z monumentalnymi kolumnami i licznymi rzeźbami i witrażami. Tuż przy Piazza Duomo znajduje się XIX-wieczna galeria handlowa Vittorio Emanuele II, która jest okryta żelazno-szklaną kopułą. W galerii znajdują się obecnie butiki znanych projektantów, restauracje, kawiarnie, sklepy. Na uwagę zasługuje Castello Sforzesco, XV-wieczna rezydencja rodziny Sforzów. W Mediolanie znajduje się jedna z najsłynniejszych scen operowych na całym świecie - teatr La Scala. Obiad dodatkowo płatny gotówką u komandora około 20 EUR/osoba.

14.05.18 JEZIORO COMO (wycieczka fakultatywna)
Jezioro Como należy do najbardziej malowniczo położonych jezior w Alpach. Znajduje się w Lombardii, 50 km na północ od Mediolanu. Jest trzecim co do wielkości jeziorem Włoch i zarazem najgłębszym jeziorem alpejskim. Wokół jeziora rozciągają się góry z bujną, śródziemnomorską roślinnością. Nad jego brzegami zlokalizowane są urokliwe miasteczka, harmonijnie wtopione w górski krajobraz. Najpiękniejszym miasteczkiem, nazywanym „perłą jeziora Como jest Bellagio. Warto pospacerować po uroczej starówce i odwiedzić bazylikę. Jezioro często wykorzysywane jest jako tło filmowe. Kręcono tam sceny do filmów: "Casino Royal" o przygodach Jamesa Bonda oraz II część „Gwiezdnych wojen”. Como upodobali sobie celebryci. Domy wakacyjne mają tam m.in. George Clooney, Madonna, Brad Pitt. Podczas wycieczki odwiedzimy miasteczka Como i Bellagio. Z Como wjedziemy kolejka linową do stacji Brunate, skąd roztaczają się piękne widoki. Planujemy również 2 godzinny rejs statkiem po jeziorze. Ceny biletów są wliczone w cenę wycieczki. Obiad dodatkowo płatny gotówką u komandora około 20 EUR/osoba.
 

15.05.18 TURYN (wycieczka fakultatywna)
Turyn to stolica regionu Piemont, a zarazem centrum przemysłu motoryzacyjnego we Włoszech. To właśnie w Turynie ma siedzibę koncern Fiata. Turyn jest miastem z ciekawą barokową architekturą, eleganckimi alejami, bogatymi kościołami i pałacami oraz wspaniałymi galeriami sztuki. W centrum Turynu, w katedrze św. Jana Chrzciciela przechowywany jest Całun Turyński. To słynne lniane płótno, którym owinięto ciało Jezusa Chrystusa, jest wystawiane na widok publiczny bardzo rzadko, tylko w szczególnych przypadkach. Ramowy program wycieczki. Spacer po mieście: historia Molla Antoneliana, Galeria Barokowa Subalpina, Piazza Carlo Alberto, Pałac Cariggiano, Plac San Carlo, Plac Zamkowy z Pałacem Królewskim i Pałacem Madama. Przejście do katedry, gdzie znajduje się relikwia Całunu Turyńskiego. Historia katedry, film o relikwii. Przejście do barokowego kościoła Consolata, po drodze Porta Palatina (najstarszy zabytek Turynu sięgający czasów Imperium Rzymskiego, ruiny teatru rzymskiego). Zwiedzanie i historia kompleksu kościoła Consolata. Przejście do restauracji na obiad. Obiad dodatkowo płatny gotówką u komandora około 20 EUR/osoba.
 

 

CENNIK ZLOTU W EUR* 
cena zostanie przeliczona na PLN przy dopłacie
zgłoszenia
do 11.04.2018
Załoga 2 osobowa  560 EUR       2 osoby
Załoga 1 osobowa  370 EUR   1 osoba
Dodatkowa osoba   215 EUR   1 osoba
     
WYCIECZKI FAKULTATYWNE    
14.05.18 Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem JEZIORO COMO  80 EUR  1 osoba
15.05.18 Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem TURYN  70 EUR  1 osoba
     
UBEZPIECZENIE    
Opcjonalne ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże
(wariant rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe)
 21 EUR   1 osoba

*Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych cena zawiera składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN/osoba.
 

 
CENA ZLOTU OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie campingowej
 • podłączenie do prądu
 • ubezpieczenie KL i NNW zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych
 • wycieczka autokarowa do Mediolanu 12.05.18
   

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • obowiązkowy podatek turystyczny płatny gotówką w recepcji campingu
 • 14.05.18 Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem JEZIORO COMO
 • 15.05.18 Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem TURYN
 • obiady podczas wycieczek


UWAGI

 • Wycieczki fakulatywne z polskim przewodnikiem są organizowane dla minimum 20 osób. 

 

UBEZPIECZENIE 

Cena imprezy zawiera ubezpieczenie:

 1. Ubezpieczenie KL i NNW zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

Cena imprezy nie zawiera ubezpieczenia KL i NNW rozszerzonego o choroby przewlekłe i nowotworowe. Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić ubezpieczenie: 

 1. Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

 

ZNIŻKI 

 • Dla rezerwacji wykonanych do 31.03.18 obowiazuje zniżka 15 EUR/osoba. Warunkiem otrzymania zniżki jest wpłata zaliczki. 

 

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY 
Assistance "POMOC PZM" dla Turystów
 

W dbałości o nagradzanie stałych Klientów biuro PZM-Travel Sp. z o.o. w ramach własnych imprez turystycznych oferuje bezpłatny udział w grupowym ubezpieczeniu dla stałych Klientów i członków PZM – Assistance „POMOC PZM”.
Szczegóły na temat Programu poniżej.

 


ZAKOŃCZYLIŚMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ 

 

 

Rezerwuj
 

Galeria