Plakietki ekologiczne

 

 

Niemcy

W większości głównych niemieckich miast obowiązują tzw. strefy zielone, do których wjechać mogą jedynie pojazdy oznaczone plakietką ekologiczną. Strefy te znajdują sie zazwyczaj w centrach miast. Ograniczenia te mają na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w większych miastach. PZM Travel pośredniczy w zakupie niemieckich plakietek ekologicznych.

Gdzie potrzebna plakieta ekologiczna?

Austria

Od 1 stycznia 2015 roku został wprowadzony obowiązek posiadania plakietek ekologicznych na wybranym obszarze Austrii. Obowiązk ten obejmuje wszystkie pojazdy zarejestrowane jako ciężarowe, zarówno te o dmc powyżej 3,5 tony oraz poniżej 3,5 tony w tym busy transportowe do 8 osób zarejestrowane jako ciężarowe.

Gdzie potrzebna plakieta ekologiczna?

Francja

Od 01.04 2017 roku pojazdy niezarejestrowane we Francji ( czyli z całej Europy w tym z Polski ) zostały objęte obowiązkiem posiadania plakietki Crit’Air, jeśli będą chciały wjechać do takich miast jak: Paryż, Lyon, Lille, Strasburg oraz Grenoble.  Lista miast objętych obowiązkiem posiadania plakietki ekologicznej będzie się sukcesywnie powiększać.

Gdzie potrzebna plakieta ekologiczna?

Wszystkie informacje dotyczące stref ekologicznych znajdują się w zakładce Plakietki Ekologiczne.

Zamówienie na naklejki ekologiczne można złożyć w PZM SKLEP.

Prosimy mieć na uwadze, że plakietki ekologiczne są zamawiane od zewnętrznych dostawców i czas realizacji może być inny w zależności od typu plakietki. Wszelkie informacje odnoście realizacji zamówień oraz potrzebnych dokumentów znajdują się w opisach produktów.