ZLOT WYCIECZKOWY PZM
         FRANCJA - NORMANDIA, BRETANIA

         18-28.05.19
      

IMPREZA ZAKOŃCZONA

Północna część Francji obfituje w klimatyczne miasteczka, smaczne jedzenie i długie, piaszczyste plaże. Bretania to skaliste wybrzeża, urocze zatoki, średniowieczne wioski oraz celtyckie legendy. Normandia zaś oczarowuje spokojem i naturalnością. To miejsce od wieków jest inspiracją dla artystów. Główną atrakcją tego regionu jest opactwo Mont Saint-Michael. Do Normandii warto pojechać również ze względów kulinarnych. Im dalej od wybrzeża, tym więcej pól uprawnych oraz sadów, gdzie w powietrzu unosi się słodki zapach jabłoni. To tutaj można rozkoszować się świeżymi owocami morza, serami jak: Camembert, Livarot oraz pysznym deserem „creme brulee” z chrupiącą, karmelową skórką. Koniecznie trzeba spróbować także lokalnych trunków: cydru i calvadosu, których w regionie Pays d’Auge nie brakuje. Zainteresowanym historią II wojny światowej region będzie się kojarzyć z D-Day - jedną z największych operacji desantowych w historii, w której brali udział także polscy żołnierze. 06 czerwca 1944 roku plaże Normandii były miejscem krwawych walk podczas inwazji wojsk alianckich.

 

ZAKWATEROWANIE

18-20.05.19 - 2 NOCLEGI
Camping Saint Nicolas ***, 15 Rue Saint Nicolas, 27800 Le Bec Hellouin, Francja
Mały, kameralny camping zlokalizowany około 150 km na północny-zachód od Paryża i 45 km za zachód od Rouen. Położony jest na terenie zadrzewionym. Dla amatorów aktywnego wypoczynku oferuje wycieczki rowerowe, teren sportowy. Na kempingu znajduje się basen kryty z rozsuwanym dachem, snack bar, pizzeria, mała restauracja, sklep z pieczywem, WIFI. Camping akceptuje zwierzęta.

20-23.05.19 - 3 NOCLEGI
Camping La Côte de Nacre ***** 14750 Saint-Aubin-sur-Mer, Francja
La Côte de Nacre to nowoczesny camping, idealnie położony, w niewielkiej odległości od czarującego kurortu nadmorskiego St. Aubin-sur-Mer i szerokich piaszczystych plaż znanych z operacji D-Day. Camping znajduje się około 18 km na północ od Caen i zaledwie 500 m od plaży. Udogodnienia: restauracja, bar, wifi (płatne), supermarket, pralnia, suszarki, spa & wellness. Camping akceptuje zwierzęta. Atrakcją campingu jest duży park wodny z basenami z podgrzewaną wodą. Dzięki rozsuwanemu dachowi z części basenów można korzystać, nawet podczas złej pogody. Region słynie z historycznego bogactwa. W okolicy znajdują się plaże, gdzie w czerwcu 1944 roku miało miejsce lądowanie aliantów w Normandii. 

23-28.05.19 - 5 NOCLEGÓW
Camping des Chevrets ***, 38 rue de La Guimorais, 35350 St-Coulomb, Francja
Camping des Chevrets położony jest na Szmaragdowym Wybrzeżu, między Saint-Malo, La Guimorais i Cancale.  Duży camping o powierzchni 21 ha z bezpośrednim dostępem do pięknej, piaszczystej plaży Chevrets. Stanowiska campingowe o powierzchni 80m², prąd w 220 V - 6 A, wtyczka europejska. Udogodnienia: restauracja, bar, supermarket, pralki, suszarki, wifi (płatne), wypożyczalnia łódek, tereny sportowe. Camping akceptuje zwierzęta.


 


 

PROGRAM  

Sobota 18.05.2019
Przyjazd na camping Saint Nicolas, 15 Rue Saint Nicolas, 27800 Le Bec Hellouin.
Rejestracja i zakwaterowanie uczestników.
Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem.

Niedziela 19.05.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem (9:00-17:00) - Rouen-Honfleur-Etretat (w cenie imprezy)
Odwiedzimy Rouen - największe miasto Normandii, które zachwyca tradycyjną zabudową szachulcową z charakterystycznymi drewnianymi elementami, imponującą katedrą Notre Dame, którą wielokrotnie malował Claude Monet, zafascynowany grą świateł na fasadzie budynku. Miasto łączy się również z historią Joanny D’Arc, gdyż tutaj została spalona na stosie. Wizyta w Honfleur, które należy do najczęściej odwiedzanych francuskich miasteczek. W XIX wieku było jednym z ulubionych miejsc malarzy impresjonistów i stanowiło ważne centrum artystyczne, w którym tworzył chociażby Claude Monet. Niewielki, malowniczy port, urokliwe kamienice, liczne restauracje serwujące mule i świeże owoce morza zachwycają do dzisiaj. 
Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Étretat, nadmorskiej miejscowości z malowniczymi, białymi klifami, które do dzisiaj są chętnie uwieczniane na pocztówkach, zdjęciach i obrazach. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Poniedziałek 20.05.2019
Przejazd na camping Côte de Nacre 14750 Saint-Aubin-sur-Mer, Francja.
Zakwaterowanie w godz. 15:00-19:00.

Wtorek 21.05.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem (9:00-17:00) - Caen-Livarot-Le Chateau du Breuil (opcjonalna, dodatkowo płatna)
Odwiedzimy Caen, miasto które było siedzibą Wilhelma Zdobywcy- króla Anglii i księcia Normandii. To stąd książę Normanów wyruszył na Wyspy Brytyjskie, które zdobył w 1066 roku po zwycięskiej bitwie pod Hastings. Tego dnia poznamy smaki regionu. Udamy się do fabryki sera w Livarot, gdzie zapoznamy się z tajnikami produkcji lokalnych serów. Po obiedzie udamy się do jednej z najpiękniejszych destylarni calvadosu. Degustacja regionalnego trunku w Chateau du Breuil. Wycieczka z lunchem wliczona w cenę imprezy. Podczas wycieczki przerwa na obiad w
 słynnej naleśnikarni w Beuvron en Auge. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Środa 22.05.2019
Dzień wolny. 

Czwartek 23.05.2019
Przejazd na camping des Chevrets, 38 rue de La Guimorais, 35350 St-Coulomb, Francja
Zakwaterowanie w godz. 15:00-19:00.

Piątek 24.05.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem (9:00-18:00) - Mont Saint Michel-Cancale-Pointe du Grain 
(w cenie imprezy)
Wizyta w jednym z najbardziej znanych na całym świecie miejsc regionu - Le Mont Saint-Michel. Klasztor średniowiecznego opactwa jest usytuowany na szczycie skały połączonej ze stałym lądem wąską groblą. Klasztor wraz z otaczającą go zatoką został wpisany przez UNESCO na listę światowego Dziedzictwa Kultury. Opactwo jest ciągle narażone na potężne przypływy, które zalewają most mniej więcej co dwa dni. Historia mówi, że w połowie VIII wieku jeden z francuskich biskupów kazał zbudować kaplicę na starym celtyckim cmentarzu. Według legendy nakazał mu to zrobić Michał Archanioł. Z czasem u stóp klasztoru wybudowano warowne miasto i otoczono je murem. Stało się ono twierdzą nie do zdobycia. Nawet Anglikom podczas wojny stuletniej nigdy się nie to nie udało. Z samego ich szczytu roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. Następnie przejazd do Cancale, wioski rybackiej na Szmaragdowym Wybrzeżu, która słynie z hodowli ostryg. Degustacja ostryg. Przejazd na punkt widokowy La Pointe du Grouin, gdzie można podziwiać panoramę okolicy. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Sobota 25.05.2019
Dzień wolny.

Niedziela 26.05.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem (9:00-18:00) - Saint Malo, Dinan, Cap Frehel, Fort la Latte 
(opcjonalna, dodatkowo płatna)
Wizyta w Saint-Malo, silnie ufortyfikowanym porcie na skalistym półwyspie. Udamy się, wąskimi uliczkami starego miasta, na spacer wzdłuż murów obronnych. Saint Malo na przełomie XVII i XVIII wieku było jednym z największych i najważniejszych francuskich portów, a także dawną siedzibą piratów. Miasto otoczone jest potężnymi fortyfikacjami z licznymi bastionami. Z murów obronnych roztaczają się piękne widoki na cała okolicę. Zwiedzanie Dinan, średniowiecznego miasta otoczonego murami, spacer po starówce z charakterystycznymi domami szachulcowymi. Wizyta w Fort la Latte. Zwiedzanie zamku obronnego malowniczo usytuowanego na skalistym klifie. Twierdza była wykorzystywana jako plan filmowy. Kręcono tam sceny do takich filmów jak m.in. Trzej Muszkieterowie (1948), czy Wikingowie (1958) z Kirkiem Douglasem w roli głównej. Na koniec przejazd do znajdującego się w pobliżu niezwykle malowniczego przylądka Cap Fréhel, gdzie wznoszą się ponad 70-cio metrowe klify, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków. Podczas wycieczki przerwa na obiad w jednej z lokalnych restauracji serwującej prawdziwe bretońskie naleśniki z mąki gryczanej. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.


Poniedziałek 27.05.2019
Dzień wolny.

Wtorek 28.05.2019
Zakończenie zlotu lub przejazd na zlot Zamki Nad Loarą 28.05-01.06.19


 


 

CENNIK ZLOTU  zgłoszenia
do 20.04.2019
Załoga 2 osobowa       750 EUR 3375,00 PLN   2 osoby
Załoga 1 osobowa  470 EUR 2115,00 PLN   1 osoba
Dodatkowa osoba 275 EUR 1237,50 PLN   1 osoba
21.05.18 Wycieczka Caen      80 EUR  360,00 PLN   1 osoba
26.05.18 Wycieczka St.Malo 80 EUR  360,00 PLN   1 osoba
** Opcjonalne ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże 
(wariant rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe)
        30 EUR      135 PLN  
  1 osoba

 


 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie na parcelach
 • podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • składka na TFG
 • wycieczki z polskim przewodnikiem 19.05.19, 24.05.19
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna*

* Ubezpieczenie KL i NNW zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. 
Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510.

Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

 

DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM

 • wycieczki z polskim przewodnikiem 21.05.19, 26.05.19

 

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • obiad podczas wycieczek płatny u komandora 25 EUR/osoba
 • podatek turystyczny 
 • opłata za psa

   

UWAGI

 • Impreza będzie realizowana dla grupy minimum 20 osób. W przypadku braku zakładanej liczby zgłoszeń organizator ma prawo odwołać imprezę.DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 


Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 

 1. ** Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510.
  Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych.
  Koszt ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
 1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych.
  Koszt ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy. 
  Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni

ZAKOŃCZYLIŚMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
  

 

Rezerwuj
 

Galeria