ZASADY ZAKUPÓW W PZM SKLEP

LOGOWANIE

Aby dokonać zakupów w PZM Sklep należy najpierw zarejestrować się lub zalogować się (w przypadku posiadania konta) na stronie https://www.pzmtravel.com.pl/pzmklub/registration.html.

Rejestracja w PZM SKLEP oznacza zaakceptowanie niniejszego regulaminu.

Poprawne założenie konta oznacza, że w nazwie użytkownika (loginie), ani haśle nie może być adresu e-mail.

Na podany przy rejestracji adres e-mail zostaje przesłany link aktywacyjny, który należy potwierdzić. Następnie należy zalogować się w sklepie używając podanego przy rejestracji własnego loginu i hasła.

JAK DOKONAĆ ZAKUPÓW

Warunkiem realizacji zamówienia jest:

  1. Zalogowanie się do systemu www.pzmtravel.com.pl/pzmklub.
  2. Zapoznanie się z opisem produktu, w którym zawarte są ważne informacje dotyczące zamawianego towaru oraz jego użytkowania.
  3. Prawidłowe wypełnienie i potwierdzenie zamówienia.
  4. Dokonanie płatności, zgodnie z instrukcjami, otrzymanymi drogą mailową.
  5. Dostarczenie wymaganych dokumentów do uzyskania produktu/usługi
  6. Zamówienia realizowane są po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku.

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

Zamówienia Klientów realizujemy wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Zamówienia złożone w weekend są przygotowywane od poniedziałku, lub w pierwszym dniu po świętach, po zaksięgowaniu wpłaty na naszym rachunku.

Za zamówiony towar/usługę należy zapłacić po złożeniu zamówienia, przelewem bankowym lub przekazem pocztowym gotówkowym z góry, wraz z podaniem numeru zamówienia i nazwiska zamawiającego.

Zamówienia, które nie zostaną opłacone w ciągu 14 dni zostaną automatycznie anulowane.

Klient może sprawdzić kolejne etapy realizacji złożonego zamówienia logując się na swoje konto w panelu użytkownika wybierając zakładkę "moje zamówienie".
Klient ma obowiązek dodawania lub usuwania dokumentacji związanej ze złożonym zamowieniem w panelu uzytkownika wybierajac zakladkę " moje pliki"
Klient ma prawo wglądu w swoje dane oraz prawo do ich modyfikacji ( zmiana hasła, adresu, itp.).
W przypadku, gdy termin realizacji zamówienia wykracza poza określony na stronie, PZM-Travel zastrzega sobie prawo do indywidualnego uzgodnienia z Klientem warunków realizacji zamówienia. Istnieje także możliwość anulacji zamówienia i zwrotu wpłaconej należności pod warunkiem, że nie zostało ono zrealizowane.

Rachunek bankowy Sprzedawcy:
PZM-Travel Sp. z o. o., ul. Madalińskiego 20 lok. 3A, Santander Bank Polska S.A. 63 Oddział w Warszawie nr 62 1500 1012 1210 1001 8352 0000.
Sprzedawca nie przyjmuje płatności kartą kredytową ani za zaliczeniem pocztowym.

KOSZTY I CZAS DOSTAWY

Przesyłki przygotowywane są na bieżąco po zaksięgowania należności na naszym rachunku bankowym.

Czas dostawy zamówienia zależy od wybranej formy wysyłki:

  • Poczta Polska (polecony i priorytet) – 11,00 zł - szacowany czas to 2-5 dni robocze (zazwyczaj do 3 dni). W sezonie letnim z uwagi na urlopy Poczty Polskiej zdarzaja się opóźnienia, za które PZM Travel nie ponosi odpowiedzialności.  
  • Przesyłka kurierska – 18,00 zł - dostawa do 48h ( zazwyczaj w następny dzień roboczy).

PZM Travel nie bierze odpowiedzialności za czas dostawy przesyłek, gdyż są one realizowane przez niezależne od nas podmioty (poczta polska, firma kurierska), a szacowany czas dostawy oparty jest na informacjach przekazywanych przez te podmioty.

Rekomendujemy wysyłkę winiet za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wysyłki realizowane za pośrednictwem Poczty Polskiej dokonywane są na wyłączną odpowiedzialność osoby zamawiającej winiety.

§ 13

PZM Sklep nie odpowiada za niedostarczenie przesyłki, w przypadku błędnego podania adresu wysyłki przez Klienta (brak nazwy firmy, niepełnego adresu itp.)

JAK DATUJEMY WAŻNOŚĆ WINIETKI

Winietki przy sprzedaży są datowane zgodnie ze złożonym zamówieniem w PZM Sklep. Podczas składania zamówienia należy wybrać datę, od jakiej mają być ważne winietki (dzień wjazdu do każdego kraju) i tak zaznaczamy przy sprzedaży.
Przy winietach elektronicznych: austriackich, czeskich, słowackich,  węgierskich, rumuńskich i bułgarskich oprócz daty początkowej wjazdu do kraju należy podać obowiązkowo kraj zarejestrowania pojazdu oraz numer rejestracyjny, a przy winiecie rumuńskiej także numer VIN, dane te wpisywane są do systemu administratora autostrad, w trakcie sprzedaży. Winiety elektroniczne są przypisane do konkretnego pojazdu, którego nr rejestracyjny podaje Klient w trakcie składania zamówienia.
Po wystawieniu winiety sprzedawca w Polsce nie ma możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian.

Winietki wystawiane są przez naszego pracownika w godzinach pracy sklepu internetowego oraz po zaksięgowaniu się wpłaty na naszym koncie. Winietka datowana jest zgodnie ze złożonym zamówieniem, ale nie ma możliwości wystawienia jej z datą wsteczną. Proszę zwrócić uwagę na to składajac zamówienia w weekendy czy dni wolne od pracy (sobota, niedziela, święta).

Niniejszy regulamin wchodzi w życie z chwilą publikacji na stronie wrzesień 2019.

ADMINISTRATOR PZM SKLEP  obsluga.sklep@pzm.pl

 

PZM Sklep funkcjonuje zgodnie z Dyrektywą Konsumencka UE a dnia 13.06.2014 (aktualizacja 16.05.2019.)

wróć do pzmsklep